Google Chrome Tarayıcısına Emojiler İçin Kısayol Ekleniyor

Google Chrome Tarayıcısına Emojiler İçin Kısayol Ekleniyor

Mobil platformlarda sıklıkla kullanılan emojiler artık internet kullanıcılarının ruh halini tek bir simge ile gösterebiliyor. Özellikle anlık mesajlaşmalarda çok sık kullanılan emojiler, sosyal medya paylaşımlarında da giderek daha fazla yer kazanmaya başladı. Böylece uygulamalar başta olmak üzere internet için kullanılan birçok program, güncelleme ile emoji desteğine daha çok önem veriyor.

Dünya genelinde en çok kullanılan tarayıcı olan Chrome, yakın zamanda emoji güncellemesi alacak gibi duruyor. Şu an için test aşamasında olan emoji için yeni bir kısayol kullanımına olanak vermek isteyen Chrome, bu özelliği kısa süre içinde kullanıcılarla buluşturmayı düşünüyor.

Bilindiği üzere Chrome kullanıcıları emojileri kullanabilmek için tarayıcı Dumanbet adres çubuğuna chrome://flags girişi yaparak emoji ifadesini arayıp emoji arayışı ile istedikleri emojiye ulaşabiliyordu. Bu kullanım zorluğunun yanında birçok emojiye ulaşamama sorununu da beraberinde getiriyordu.

Chrome'da Emoji Dönemi Başlıyor


Google Chrome'a gelecek olan yeni güncelleme ile metin girişi yapılan yerde istenildiği zaman sağ tıklandığında görünecek olan menüde emoji seçeneği de yer alacak.Emojileri çok sık kullanan kullanıcılar Mac, Windows ve Linux sistemlerinde varolan kısayol kombinasyonlarınıda muhtemelen kullanıyordur. örneğin Mac sisteminde Cmd+control+boşluk tuşu ile veya dokunmatik klavyeli Windows cihazlarda kaydırma hareketleri ile emojilere anında ulaşılabilmekte. Ancak Windows cihazların büyük çoğunluğunda bu özelliğin kullanılamaması Chrome'a gelecek emoji kısayolunu oldukça kullanışlı kılacaktır.

Chrome tarayıcısı üzerinde şu an bu özellik test ediliyor. Önümüzdeki haftalarda yayınlanacak yeni güncelleme ile birlikte bu özelliğin kullanıma girmesi bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2018, 13:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER