Google Chrome Reklam Engelleyicisinin Özellikleri Belli Oldu

Google Chrome Reklam Engelleyicisinin Özellikleri Belli Oldu

Google’ın çok kullanılan internet tarayıcısı Google Chrome’a yeni özellikler eklenmeye devam ediyor. Reklam alanında agresif hareketleriyle tanınan ve gelirlerinin büyük bir kısmını reklamlardan kazanan Google sonunda kullanıcıların reklamsız ya da daha az reklamlı interneti tercih geri adım attı.

Kullanıcıların en çok kullandığı internet tarayıcısı Google Chrome üzerinde yerel bir reklam engelleyicisi barındıracak olan Google yeni reklam engelleyicisiyle elbette ki tüm reklamları engellemiyor.Google’ın açıklamasına göre 15 Şubat’ta kullanıma sunulacak olan yeni Google Chrome sürümüyle birlikte gelecek olan Google Chrome Reklam Engelleyicisi ile birlikte kalite standartlarını karşılamayan reklamlar engellenmiş olacak.

Google’ın belirlediği “kaliteli reklam standartlarını” karışalamayan web sitelerinde yer alan Google reklamları 30 güne kadar otomatik olarak engellenebilecek. Site sahiplerinin bir şekilde atlatabileceği bu yolla birlikte kullanıcıların internet deneyimlerinin artıp artmayacağını ise zaman gösterecek.

Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2017, 11:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER