Google Asistan'a Yeni Diller Ve Yeni Özellikler Geliyor

Google Asistan'a Yeni Diller Ve Yeni Özellikler Geliyor

Google’ın yapay zeka destekli sesli asistanı olan Google Asistan’a yeni dil seçenekleri ve yeni özellikler geliyor.

Arama motoru olarak hayatımızda yer eden Google şimdi de sesli asistan olarak hayatımıza yer etmek istiyor. Apple’ın Siri, Microsoft’un Cortana ve Amazon’un Alexa sesli asistanı her geçen gün gelişmeye devam ederken Google’da kendi sesli asistanını geliştirmeye devam ediyor. Apple’ın sesli asistanı Siri’nin aksine Türkçe dil seçeceği bulunmayan Google’ın Asistan servisine yakın zamanda Türkçe dil seçeceğinin ekleneceği açıklandı.

Google Asistan servisi Anadolucasino her ne kadar ülkemizde kullanılmayıp Türkçe dil seçeneği bulunmasa da özellikle desteklenen ülkelerde ve dillerde başta Android işletim sistemine sahip akıllı telefon ve tabletlerde çok kullanılıyor. Google tarafından yapılan açıklamaya göre Google Asistan uygulaması 2018 yılında kullanıcılara önemli yenilikler sunacak. İlk olarak yeni ülkelerde ve dillerde kullanılacak olan Google Asistan uygulaması ayrıca daha akıllı olacak. Kullanıcılar “Günaydın Google” dedikleri zaman Google Asistan kullanıcılara bulundukları konumun hava durumunu söyleyip, günlük olarak takip ettikleri gazeteleri okuyup kahvenizi yapabilecek.

Yıl sonuna kadar 35 dili daha destekleyecek olan Google Asistan uygulamasına Türkçe dil seçeceğinin ne zaman ekleneceği bilinmiyor.

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2018, 01:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER