Göğüs Estetik Yöntemleri

Göğüs Estetik Yöntemleri

Göğüs Estetik Yöntemleri

Göğüs Estetik Yöntemleri

Günlük yaşamda sıklıkla kadınların yaptığı ve rağbet gören uygulama olarak bilinen meme büyütme estetiğidir. Meme estetik operasyonlarıyla birlikte büyütme, küçültme, dikleştirme gibi yapılmaktadır. Bu durum kişiden kişiye farklılık gösterdiğinden dolayı işlem kişiye özel yapılır.

Meme Büyütme Estetiği Nedir?

Memede meydana gelen hacim kaybının önlenmesi ve daha sıkı memeye sahip olabilmek adına estetik yapılır. Özellikle memede meydana gelen hacim kaybı; hamilelik, emzirme ve yaşın ilerlemesiyle birlikte açığa çıkar. Böyle durumlarda estetik operasyonları kurtarıcı olarak bilinir.

Hemen devreye girerek daha etkili ve sağlıklı sonuçların alınması sağlanır. Üç farklı yöntemle işlem yapılabilir. Fakat bunun için hastanın, doktorun ön muayenesinden geçmesi ve bununla birlikte işleme uygunluğu olup olmadığı tespit edilmelidir. Daha sonra meme büyütme estetiği için hazırlıklara başlanır.

Meme Büyütme Hangi Durumlarda Yapılır?

Pek çok sebepten kaynaklı olarak memede meydana gelen hacim kayıpları oluşur. Böyle durumlarda mutlaka uzman hekimden yardım alınmalı ve gerekli olan tedbirlerin alınması durumunda işleme başlanmalı. Meme büyütme operasyonları; kadınlara uygulanır.

Kadınların hamilelik ve emzirme döneminden sonra memedeki sarkık sorunları, hızlı ve sağlıksız olarak verilen kilolardan kaynaklı olarak veya yaşın ilerlemesinden kaynaklı olarak meme hacim kaybına uğrar. Yapılan göğüs büyütme operasyonuyla daha sıkı ve dolgun memeye sahip olunur.

Meme Büyütme Yöntemleri Nelerdir?

Göğüs büyütme operasyonu üç farklı şekilde yapılabilir. Hastanın işleme uygunluğu ve uzman hekimin onayı üzerine gerçekleştirilmiş olur. Bu yöntemler; implant, kişinin yağ dokusu ve yapay dolgu olarak sınıflandırılabilir. İhtiyaca uygun olarak yönteme karar verdikten sonra planlama başlar.

Meme Küçültme Kimlere Uygulanır?

Büyük meme problemi veya memedeki fazlalığın dışarıya atımını gerçekleştirebilmek adına meme küçültme operasyonuna başvurulur. Estetik operasyonları kişiye özel ve kişi isteği üzerine yapılır. Bunun için tıbbi prosedüre uygunluğu tespit edilerek, estetik operasyonları yapılabilir.

Kişinin mutlaka 18 yaşından büyük olması büyük önem taşır. Vücut gelişim sürecini tamamladığından dolayı işlemin yapılması uygun görülür. Böylelikle vücut gelişim sürecini tamamladığından dolayı daha etkili sonuçların alınması sağlanır. Bu yönteme başvuran kişiler genelde 30-60 yaş aralığındaki kadınlar olarak bilinir.

Meme Küçültme Öncesi Hazırlık Detayları Nelerdir?

Uygulanacak olan meme küçültme operasyonu için herhangi bir ön hazırlık yapılmasına gerek yoktur. Fakat işleme uygunluğu tespit edilen hastalara bazı talimatlar verilir. Bu talimatlara uymaları ve uygulamaları büyük önem taşır. Yapılacak olan operasyona kolaylık sağlar ve daha etkili sonuçların alınmasında büyük rol oynar.

Meme Küçültme Sonra Nelere Dikkat Edilmeli?

Estetik operasyonlarından sonra mutlaka biraz daha dikkatli olmak gerektiğini unutmamak gerekir. Özellikle işlemden sonra bol bol istirahat etmek gerekir Böylelikle iyileşme süreci daha kısa süre içinde gerçekleştirilir. Kesinlikle ağırlık kaldırılmamalı.

Ağır spor ve egzersizlerden kaçınarak daha sağlıklı sonuçların elde edilmesi sağlanır. Yapılan meme küçültme operasyonu sonrasında düzenli olarak sporcu sutyeni kullanılmalıdır.

Meme Dikleştirme Nasıl Yapılır?

İşlem uygulamasına geçmeden önce hastanın işleme uygunluğu tespit edilir. İşlem öncesinde genel anestezi uygulanır. Yapılan planlama ile birlikte meme başları istenilen bölgeye getirilir. Meme dikleştirme özelinde memenin kaybettiği hacmi geri kazanabilmek adına meme dokusunun şekillenmesi sağlar. Böylelikle memedeki fazlalık vücuttan dışarıya atılır.

Meme Dikleştirme Kimler Olmalı?

Sarkık meme sorunu yaşayanlar veya özellikle hacmini kaybeden meme olmadı durumunda mutlaka meme dikleştirme operasyonu yapılmalıdır. Bununla birlikte göğüs büyütme veya küçültme işlemi yapılabilir. Eğer ki göğüs büyütme operasyonuna ihtiyaç duyulursa bunun implant dolgusu ile giderilmesi gerekir.

Meme Dikleştirme Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

İşlem sonrasında düzenli olarak özel korse giyilmelidir. Kesinlikle memeye zarar verecek darbelerden veya meme yapısını bozacak durumlardan kaçınmak gerekir. İyi bir istirahat, etkili sonuçları beraberinde getirecektir.

Cilt yapısında meydana gelen sarkıklar meme dikleştirme operasyonuyla giderilir. Ağır spor ve egzersizlerden bir süre uzak durulmalıdır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER