Facebook’tan şaşırtan karar

Facebook’tan şaşırtan karar

Facebook’un iOS uygulamasında karanlık mod desteğinin kaybolduğu bildirildi. Sosyal medya uygulamasının zaten çok geç devreye aldığı karanlık mod özelliği, iOS uygulaması için tekrar devre dışı bırakılmış gibi görünüyor. 

9to5Mac tarafından hazırlanan son rapora göre iOS için Facebook sürümünde ilginç bir gelişme yaşanıyor. Apple kullanıcıları, ilk olarak 2020 yılında sunulan karanlık mod özelliğine artık erişemiyor. Meta’nın özellikle ile ilgili henüz açıklama yapmaması ise merak uyandırdı.Apple, kendi işletim sistemi için karanlık mod desteğini 2019 yılında sunarken, Facebook uygulamasına bu özellik 2020’de geldi. Facebook uygulamasının sevilen yeniliklerinden biri olan karanlık mod, diğer uygulamalarda olduğu gibi, uygulamanın daha koyu bir arayüzde kullanılmasını mümkün kılıyor.

Karanlık mod desteğinin geri çekilip çekilmediği şimdilik bilinmiyor olsa da, Android ve web sürümlerinde bulunduğunu belirtelim. Yani büyük ihtimalle Meta, özellikte hata olduğunu fark etti ve kullanıcılardan habersiz devre dışı bıraktı.

Bu aslında büyük bir hata değil, ancak iPhone veya iPad’de karanlık mod tercih eden kullanıcılar için renk tutarsızlığı yaratabilir. Ayrıca uygulamanın, sistem ile aynı modu kullanmasını istediğinizde de karanlık moda geçmediğini belirtelim.

Bildiğiniz üzere karanlık mod, uygulamalarda ve web sitelerinde en çok aranan özelliklerden biri. Apple da sistem arayüzünde karanlık mod desteğini, iOS 13 ile birlikte 2019 yılında kullanıcılarına sunmaya başladı ve hala devam ediyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER