Facebook kullanıcıları dikkat

Facebook kullanıcıları dikkat

Bu ayın başlarında bazı Facebook kullanıcıları, platform tarafından spam gibi gözüken bir e-posta aldı. Gelen mesajda kullanıcılara hesaplarının askıya alınmaması için Facebook Protect güvenlik önlemlerinin talimatlarına uyması gerektiği söyleniyordu.

Facebook yetkilileri tarafından yapılan açıklamaya göre Facebook Protect, bilgisayar korsanlığı tehditlerine karşı izlenmesi gereken bazı iki faktörlü kimlik doğrulama gibi adımlar ile hesapların korunmasını sağlamak için ortaya çıkan yeni bir özellik. Yapılan açıklamadaysa şunlar söylendi:

Facebook Protect, insan hakları savunucuları, gazeteciler ve hükümet yetkilileri gibi kötü niyetli bilgisayar korsanları tarafından hedef alınma olasılığı daha yüksek olan insan grupları için bir güvenlik programıdır.

Her ne kadar Facebook kimseye haber vermeden hesaplarını süresiz olarak erişime kilitleyip askıya almıyor olsa da security@facebookmail.com üzerinden göndermiş olduğu e-postayı kullanıcıların bir çoğu spam ya da kötü amaçlı yazılım paylaşımı sandığı için görmezden gelmeyi tercih etti.

Hatta bazı kişiler iki faktörlü doğrulamada kayıtlı olan telefon numaralarına yeni mesajların gelmeye devam ettiğini buna rağmen sistemin ısrarla bu işlemi gerçekleştirmesini söylediğini fakat hesaplarına erişemediklerini dile getirdi. Yani özellik ile ilgili bir problem olabileceğini söylüyorlar.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER