E-TİCARETTE EN SIK YAPILAN 5 HATA

E-TİCARETTE EN SIK YAPILAN 5 HATA

E-TİCARETTE EN SIK YAPILAN 5 HATA

E-ticaret uçsuz bucaksız geniş bir platform. Bu platformda hata yapmak ne yazık ki markanızın sonu olabilir. Bu nedenle dikkat edilmesi ve özellikle kaçınılması gereken bazı hususlar bulunuyor. Elbette tek bir yazıda yapılan hataları uzun uzun tek bir yazıda anlatmak mümkün değil. Ancak aşağıdaki beş temel bilgiye dikkat etmeniz sizi pek çok sonundan alı koyacaktır. Peki, e-ticarette en sık yapılan hatalar nelerdir?

Fiyat Takibi Yapmamak

Fiyat analizi yapmamak ve rakiplerinizi takip etmemek yapılan en büyük hataların başında geliyor. Aynı ürün bir başka sitede çok daha uygun, sizin sitenizde çok daha pahalıysa satış yapmanız ve müşteri kazanmanız mümkün değildir.

Küçük Maliyetleri Görmezden Gelmek

Küçük harcamaların takibini yapmamak e-ticarette sonunuz olabilir. Kargo masrafları, komisyonlar, küsuratlar gibi küçük masrafları görmezden gelerek bütçe hazırlıyorsanız ne yazık ki kötü sürprizler sizi bekliyor demektir. Damlaya damlaya göl olur dedikleri gibi küçük maliyetler büyüyerek iflas etmenize bile sebebiyet verebilir.

Stok Takibi Yapmamak

Stok takibi yapmamak müşteri kaybetmenin bir diğer adıdır. Tam ürünü almaya karar verdiğinde stokta yok bilgisiyle karşılaşan müşteri, sitenizden hemen uzaklaşacak ve muhtemelen bir daha geri gelmeyecektir. Bu nedenle stoklarını güncel tutmanız, pazaryeri entegrasyonu yapmanız oldukça mühimdir.

Faturasız Ürün Göndermek

Eğer gün içinde çok fazla ürün satıyorsanız fatura işlemleri sizi çok yoruyor olabilir. Ancak unutmamalısınız ki faturasız ürün gönderdiğinizde her an cezai yükümlülüklerle karşı karşıya gelebilirsiniz. Bu nedenle fatura işlemlerinizi kolaylaştırmalı ve mutlaka her ürünü fatura ile teslim etmelisiniz. Tüketici hakları günden güne daha da güçleniyor. Bu tarz, fatura göndermemek gibi yapılacak bir hata anında sizi maliye denetimleri ile burun buruna getirebilir.

E-ticaret Altyapısının Yetersizliği

Kullanılan e-ticaret altyapısının istenilen performansı karşılamıyor oluşu ve sorunsuz bir alışveriş imkanı sunmamasını da sayabiliriz. E-ticarette başarının altın kurallarından biri de doğru e-ticaret altyapısı ile dijital ortamda var olmaktadır.

Native e-ticaret mobil uygulaması: https://www.ticimax.com/mobil-e-ticaret-uygulama/

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER