CloudFlare Hızlı ve Güvenli İnternet İçin Yeni DNS Servisini Başlattı

CloudFlare Hızlı ve Güvenli İnternet İçin Yeni DNS Servisini Başlattı

Yerel internet sağlayıcıların kullanıcılara otomatik olarak sunduğu DNS servisleri bazı internet erişim noktaları konusunda sıkıntı yaşatabiliyor. Bununla ilgili internetin temelini oluşturan birçok şirket kendi DNS servislerini kullanıcılara sunarken bunlara bir yenisi de CloudFlare'den geldi.

CloudFlare tarafından sunulan DNS servisi hizmeti ile birlikte internetin daha hızlı ve güvenli olacağı öne sürüldü. Daha hızlı ve daha güvenli DNS servisinin adı ise 1.1.1.1 olarak açıklandı. Bu alanda bilindiği üzere Google'ın sunduğu DNS servis hizmeti de bulunuyor ve bu DNS noktası ise 4.2.2.1 olarak biliniyor. İşte Jestbahis detaylar..CloudFlare tarafından açıklanan verilere göre geliştirdikleri DNS servis hizmetinin tamamen kullanıcı gizliliğine odaklanacağı ve Google ile OpenDNS servislerinin aksine tüm DNS sorguları 24 saat içinde silinebiliyor.

İnternet hızı konusunda oldukça iddialı olan CloudFlare DNS servisi şimdilik 14ms yanıt süresine sahip. Bu değer OpenDNS'de 20ms iken Google DNS'de ise 34ms olarak görülüyor. Değerler göz önüne alındığında şu an için en hızlı DNS servisi CloudFlare tarafından geliştirilen servis olarak dikkat çekiyor.

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2018, 00:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER