Chrome 66 Otomatik Video İçeriğini Engelleme Özelliği İle Geliyor

Chrome 66 Otomatik Video İçeriğini Engelleme Özelliği İle Geliyor

2018 Mart ayının ilk günlerinde Google Chrome 65 sürümü kullanıcılara sunulmuştu. Ancak uzun süredir beklenen bir özelliğin bu sürümde yer almaması nedeniyle bir sonraki güncellemeyi beklemeye başlayan kullanıcılar, nihayet mutlu sona ulaşıyor. Önümüzdeki günlerde yayınlanması beklenen Chrome 66 sürümünde otomatik olarak oynayan video içerikleri artık engellenebilecek.

Google'ın Chrome 64 sürümü ile kullanıcılarla buluşturması beklenen bu özellik o dönem kullanıma sunulmadığı gibi ardından gelen 65 sürümünde de yer almamıştı. Ancak Chrome 66 ile birlikte bu Pinbahis özellik tarayıcıya entegre olarak kullanıma sunuluyor. Bu sayede web sitelerinin yüksek sesle oynatılmaya başlanan videolarının verdiği rahatsızlıktan kurtulabileceksiniz.

Şu an için Chrome 66 Beta sürümünde bu özellik kullanıma girmiş durumda. Artık sadece sesi olmayan, sesi kapalı olan veya daha önceden izlediğiniz videoların otomatik olarak oynatılmasına izin verilecek. Daha önceki davranışlarınızı ve kullanım alışkanlığınızı inceleyerek bu tür izinleri verecek olan Chrome 66, daha önce masaüstü bilgisayarınızda bir web sayfası üzerinde ilgilendiğiniz video içeriği otomatik olarak oynatılabilecek.

Google Chrome 66 sürümü ile gelecek tek özellik otomatik video içeriğinin oynatılmasına engel koymak olmayacak. Google, üçüncü parti eklenti ve yazılımlarla sık sık tarayıcı çökmeleri yaşanırken ve bu sorunu da azaltmanın yollarını aramakta.

Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2018, 01:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER