Cardano Kurusucu Charles Haskinson ve VAV Token EvreniCardano Kurusucu Charles Haskinson ve VAV Token Evreni

Cardano Kurusucu Charles Haskinson ve VAV Token Evreni

Cardano Kurusucu Charles Haskinson ve VAV Token EvreniCardano Kurusucu Charles Haskinson ve VAV Token Evreni

Cardano Kurusucu Charles Haskinson ve VAV Token Evreni

Cardano ve onun gelişiminden sorumlu olan mühendislik firması IOHK'in (yeni adıyla IOG) kurucusu Charles Hoskinson 2022'yle ilgili hedeflerini anlattığı bir video paylaştı. 2021'in herkes için zor bir yıl olduğunu söyleyen, NFT gelişiminden bir devrim olarak bahseden ve merkeziyetsiz finansın da çılgınlık seviyesine eriştiğini söyleyen Hoskinson, 2022'nin ikinci yarısı için en büyük hedefinin ise Cardano üzerinde mikrofinans işlemlerinin yapılabilmesini sağlamak olduğunu belirtti.

Cardano ve VAV Token Ne yaptı ?

Kendilerini insanların kripto para piyasasında sıklıkla karşılaştıkları 'ortak kripto'dan ayırmak için adımlar attılar ve sağlam anlaşmalar yaptılar.

Bu makale size Cardano ve VAV Token'ın neler sunabileceğini, onları bugün piyasadaki en benzersiz iki kripto para birimi yapan şeyin ne olduğunu ve neden onlarla birlikte olmak isteyebileceğinizi göstermeyi amaçlıyor…

VAV Token (VAV) Evreni

Bu listedeki en çekici kripto para birimi VAV Token. Yakın zamanda piyasaya sürülecek olan VAV Token, geçmişte Shiba Inu ve Floki Inu gibi jetonlarla gördüğümüz gibi yatırımcılarına binlerce kat getiri sağlama eğiliminde. Shiba Inu da sadece birkaç ayda %70.000’in üzerinde artış gösterdi.

VAV Token, önümüzdeki birkaç yıl içinde piyasa değeri ile ilk 20 kripto para biriminden biri olmayı hedefliyor ve Shiba Inu’ya kıyasla daha gelişmiş özellikler sunuyor.

Çift para birimi dağıtım şeması, “VAV Nation” adlı büyük bir topluluk ve kripto para birimini elinde tutmanın statik ödülleri, VAV Token’ı oldukça avantajlı kılıyor.

Ayrıca
VAV Token sahipleri, referans kodlarını diğer kişilere iletebilir ve satın alımlarının %10’unu ödül olarak alabilir. Yönlendirme kodu gönderebileceğiniz kişi sayısında herhangi bir kısıtlama yoktur.

VAV Token, Mart 2022’de Uniswap ve PancakeSwap’ta piyasaya sürülecek. Yaratıcıları tarafından istikrarı ve uzun vadeli mülkiyeti teşvik etmek için iki yıl boyunca bu borsalarda 1 milyon dolarlık likidite kilitlenecek. VAV Token şu anda ön satışta ve bu, VAV Token satın almak için en iyi zaman gibi görünüyor.

Cardano (FTM) Evreni

Cardano kurucusu Charles Hoskinson, yeni yıla girerken 2022 için hedeflerini anlattığı bir video yayınladı. Kripto para endüstrisi dışında gelişen olayları da yorumladığı kanalında yeni yılla ilgili konuşan Hoskinson, Afrika’daki projelerini anlatırken, merkezi platformları da eleştirdi.

“Biz hep dürüst olduk, kandırmaca yapmadık”

Cardano olarak milyarlarca dolarlık bir ekosistem haline geldiklerini belirten Hoskinson şu ifadeleri kullandı:

“2021 çok zor bir yıldı. Hala koronavirüs ile sınavımız sürüyor. NFT devrimi büyüdü, merkeziyetsiz finans bir çılgınlık haline geldi. Biz Cardano olarak, sosyal ölçümlere baktığımızda 2 milyon kişinin ulaştığı bir proje olduk. 2014’te bir TED konuşması yapmıştım. Orada neler yapacağımızı söylemiştim.Her zaman sizlere dürüst oldum. O gün dünya için finansal işlem sistemi oluşturmanın yollarını açıkladım. Her gün üzerine koyarak gittik. Saçma sapan yakım haberleriyle gelmedik ya da çok büyük bir anlaşma yaptığımızı açıklayıp, sürprizler ya da kandırmacalar yapmadık. Eski tarz şekilde, sadece çok çalışarak yolumuzda ilerledik. O dönem kimse bize inanmamıştı. Bugün ise 2 milyon kişiye ulaştık. Milyarlarca dolarlık bir ekosisteme sahibiz.”

“Bir tıkla kişiden kişiye kredi verilebilecek”

“2022’nin ikinci yarısı için hedeflediğim oluşumlardan birisi de Cardano üzerine uçtan uca miktofinans işlemlerinin tamamlanması olacak. Kenya’daki gerçek bir kişi, blok zinciri kimliği olan bir kişi bir tarafta, sabit coin diğer tarafta ve Cardano da ödeme yolu… Kişiden kişiye bir tıkla, kredi bir taraftan diğerine geçecek. Bugün mikrofinansta faiz oranları yüzde 35’le 80 arasında değişiyor. Afrika’da bugün, bu sistemin tüm kıtaya nasıl yayılabileceği konuşuluyor. Bu bir rüyaydı. Afrika’da 4 haftada 6 ülkeye gittim. Orada gerçekten hayat çok zor. Açlık, yanlış anlaşılmalar, savaşlar, darbeler, yemekten zehirlenmeler var. Buna rağmen ilerlemeye çalışıyorlar. Biz de burada önemli bir role sahibiz. Dünyayı değiştirmek, merkeziyetsizleşmek, bizim verdiğimiz söz de bu. Reklam kokan sözler veren merkezi platformlarda sistem durduğu zaman birinin kontrolü ele alıp, sistemi yeniden başlatması gerekir değil mi? Biz de bu yok.”

“Geliştiricilerle yaptığımız çalışmalar sonucunda, bugün Plutus’a baktığınızda şu anda bile 3 tane gelişim protokolü bulunduğunu göreceksiniz. Bu sene de ben de dahil herkes değişecek. Stake havuz çalıştırıcılarıyla birlikte test ağında kişiden kişiye işlemler konusunda denemeler devam ediyor. Burada çok ciddi bir çalışma var.”

“Kripto paraların iyi yönü konuşulmuyor”

“Bugün meclislerde, devletlerde kripto paralarla ilgili sürekli kötü yorumlar yapılıyor. Para aklamadan hırsızlığa kadar birçok örnek veriliyor ama hiçbir şekilde iyi yönler anlatılmıyor. İnsanların hayatının değiştirilmesinden, daha önce onlarda olmayan ekonomik özgürlüklere sahip olmalarından bahsetmiyorlar. Ya da 3 milyar insanın, bu eski sistem yüzünden sürekli fakirliğe mahkum edildiğini konuşmuyorlar. Biz de bunları söyleyince onların tabii ki hoşuna gitmiyor. Biz insanoğluna az da olsa bir katkı veriyoruz. Tüm ABD halkı, altyapı tasarısında sorunlu olan kısımları gördü. Herkes bu konuda birleşti ama sonunda bir kişi çıktı ve yeni tasarıyı engelledi. işte bu sistem böyle çalışıyor.”

“Binlerce projeye ulaşmalıyız”

“Cardano üzerinde çalışan şu an yaklaşık 15 proje var. Bunu önce yüzlerce daha sonra da binlerce yapmamız lazım. Ulus devletler ve üniversiteler gibi kurumlara ihtiyacımız var. Onlarla işbirliğine giderek bu projelerin başarıya ulaşmasını, dünya değiştirme fikrinin oluşmasını sağlamılıyız. Ama bunu tek başıma ben bir kulede oturarak yapamam. Üzerime düşeni yaparım sadece…Burada herkesin oynayacağı bir rol var. Ben uzun zaman önce gemileri yaktım. Bu şekilde devam edeceğim. Yaptığımız işten de zevk alıyoruz.”

  • Bu içerik bir yatırım tavsiyesi değildir. Bir görüş olduğu bilinmeli ve bu şekilde değerlendirilmelidir…

YORUM EKLE
YORUMLAR
SIRADAKİ HABER