Brave Adlı Tarayıcıyla YouTube Yayıncılarına Para Ödeyebilirsiniz

Brave Adlı Tarayıcıyla YouTube Yayıncılarına Para Ödeyebilirsiniz

Brave Software, geçtiğimiz gün tarayıcısının yeni sürümünü yayınladı. Bu internet tarayıcısını Google Chrome, Edge ya da Mozilla Firefox gibi muadillerinden ayıran yönü ise doğrudan sevdiğiniz YouTuber’lara para desteği sağlayabilmeniz.

Reklam Yok, Bağış Var


Ücretsiz olarak kullanılan Brave tarayıcısında otomatik olarak bütün reklamlar engelleniyor fakat anonim şekilde ziyaret edilen web sitelerine her ay para akışı sağlıyor. Özellikle daha sık ziyaret ettiğiniz sitelere, daha çok destekte bulunmuş oluyorsunuz. Şimdi ise Brave aynı şeyi YouTube yayıncıları için de uygulayacak.

Şu anda Brave’in sisteminde kendi banka Betticket hesabınızdan, firmanın elektronik cüzdanına para gönderiyorsunuz ve seçtiğiniz oranlarda bağış yapabiliyorsunuz. Fakat önümüzdeki yıl daha farklı çalışmalar yapılması planlanıyor.

Reklam Gelirleri Pay Edilecek


Brave’in kurucusu ve CEO’su olan Brendan Eich bazı açıklamalar yaparken, reklam gelirlerinin yayıncılar arasında dağıtılacağını söyledi. Böylece iş ortakları ve Brave kullananlar arasında bir ağ kurulacak.

Brave, bu hamleleriyle online reklam sektörünün kurallarını açıkçası yeniden yazmaya hazırlanıyor. Günümüzde internet reklamları çok farklı bir mantıkta ilerlerken, firmanın bu hamlesi ise son derece deneysel nitelikte.

Tarayıcı aynı zamanda gezinti aktivitelerinizi de izleyecek ve ilgi alanlarınıza göre daha uygun reklamları önünüze serecek. Tabii tüm bu çalışmalar YouTuber’ların da işine yarayacak çünkü site çok sık kullanılsa da, birçok kişi Adblock gibi reklam engelleyici yazılımlar kullanıyor ve yayıncıların cebine giren para da azalıyor.

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2017, 19:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER