Bitcoin Nasıl Alınır?

Bitcoin Nasıl Alınır?

Bitcoin Nasıl Alınır?

Son dönelmede adını sıkça duymaya başladığımız bitcoin, dijital bir paradır. Bu paranın değerinin artması ile birlikte herkes bitcoin nasıl alınır? Sorusunu sormaya başladı.

Bitcoin Üyeliği

Bitcoin almak için öncelikle Bitcoin kripto para borsasında üyeliğinizin bulunması gerekir. Bu üyelik için hesap oluştur butonunu tıklamanız yeterli olacaktır. İstenen bilgiler ile beraber hesabınız açılmış olur. Bu üyelik ile bir bitcoin cüzdanınız olacaktır. Üyelik sonrasında bu cüzdan ile alma ve satma işlemleri yapılır.

Bitcoin Satış işlemleri

Bitcoin ile işlem yapmak isteyen herkes bu parayı aldıktan sonra satışı konusunda bilgi sahibi olmak ister. Bitcoin sahibi olan herkes, bitcoin nasıl alınır satılır? Sorusunu sormaya başlar. Bu parayı almak kadar satmak da oldukça basittir. Her şey paranın sitesi üzerinde gerçekleşir. Cüzdanınızda bulunan paraları satmak için cüzdanlarım bölümüne giriş yapmak gerekir. Bu bölüme satmak istediğiniz bakiye bilgilerinizi girmeniz gerekir. Kur fiyatına da girdikten sonra bitcoin sat, butonu ile satış işlemi gerçekleşir. Sonraki aşamada ise bu bakiyenizi banka hesabınıza aktarabilirsiniz.

Türk Bitcoin Siteleri Hangileri?

Bircoin alıp satma işlemlerinde güven son derece önemlidir. Dijital bir para birimi olduğundan bitcoin işlemleri pek çok kişi tarafından güvenle takip edilmez. Bu bakımdan yerli siteler daha fazla güven arz eder. Ülkemizde bitcoin için hizmet veren pek çok site yer alır. Bu sitelerden işlem yapmak genel olarak güven verir. Özellikle Türk bitcoin siteleri üzerinden yapılacak işlemler için güven daha ön plandadır.

Bitcoin Nerelerden Alınır?

Bitcoin için satın alma siteleri ve özellikleri oldukça önemlidir. Bu işlemler için ilk olarak sizin bazı kararlar vermeniz gerekir. Para alımı için nakit ya da kredi kartı seçimini yapmanız gerekir. Kredi kartı ile alım yapmak isteyenler site üzerinden adım adım yönlendirilir. Kredi kartı dışında da bitcoin al seçenekleri bulunur. Hatta bu konuda bazı siteler bonuslar da vermektedir.

Güvenilirlik konusunda kişisel araştırma yapılarak karar verilmelidir ülkemizde bu parayı alıp satabileceğiniz güvenilir siteler arasında icrypex.com bulunmaktadır.

Her site tarafından ayrı avantajlar sağlanır. Ayrıca bu siteler coin çeşitliliğine göre de değişiklik gösterir. Sizin için ne kadar fazla çeşitlilik varsa o kadar fazla alternatif oluşur. Bu siteler tarafından komisyon alma durumları da bulunur. Her siteye özgü para yatırma ya da çekme ücretleri de bulunur.

YORUM EKLE
YORUMLAR
etrade.website
etrade.website - 7 ay Önce

bitcoin.etrade.website üzerinden kredi kartı ile Bitcoin satın alabilirsiniz. Ayrıca ofislerimizden nakit olarak Bitcoin alıp satabilirsiniz. Türkiye'nin ilk fiziksel mağazsını açtığımız şirketimiz Bitcoin Exchange konusunda çok ileri seviyededir. Bitcoin.etrade.website +1200 BTC hacmi ile hergün müşterilerine hizmet vermektedir. Şimdi sizde daha fazla bilgi sahibi olmak istiyorsanız bitcoin.etrade.website adresini inceleyebilirsiniz.

SIRADAKİ HABER