Bitcoin 9000 Doları Aştı

Bitcoin'in yükselişi sürüyor, sanal para birimi son 24 saatte 9000 doları geçmeyi başardı.

Bitcoin 9000 Doları Aştı

Aylar süren sabit yükselişin ardından beklenen oldu ve kripto para birimi Bitcoin şimdi de 9000 dolar sınırını aştı. Her ne kadar hâlâ pek çoğumuz yaşlı insanlara veya teknolojiyle ilgisiz olan kişilere Bitcoin’in ne olduğunu anlatmakta zorluk çeksek de, bu sanal para birimi giderek yükseliyor ve bir süre daha duracağa benzemiyor.

Hızlı Yükseliş Yaşandı


Bitcoin geçtiğimiz saatlerde 9143 dolar değeri geride bırakırken, son 24 saatte neredeyse 6 puan yükseldi. Her ne kadar devamlı bankacılar ve ekonomistler Bitcoin aleyhine çeşitli açıklamalar yapıp bariyerler koysa da, görünşe göre pek de fark yaratmıyor çünkü Betasus en kripto para biriminin en azından 10 bin dolar limitini de aşması bekleniyor. Şu anda da baktığımızda görüyoruz ki kripto para biriminin 152 milyar dolarlık bir pazar payı mevcut.

Daha da Yükselebilir


Aynı zamanda sektöre hakim isimlerden Fitz Tepper da konuya ilişkin açıklamalarda bulunurken, yıl sonuna yaklaşırken Bitcoin’in 10 bin dolar sınırına yaklaşma ihtimalinin oldukça güçlü olduğunu dile getirdi. Açıkçası henüz 6 gün önce Bitcoin’in 8 bin dolar civarında olduğunu düşünürsek, bu tahmin de gayet olası duruyor.

Kripto paralar, yaz aylarında bir gecede ani bir düşüş yaşamıştı ve yatırımcıları korkutmuştu fakat görünüşe göre o günler geride kaldı. Başta Bitcoin olmak üzere diğer sanal para birimleri son aylarda sabit bir yükseliş içinde ve değerini koruyor.

Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2019, 14:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER