Banka Alternatifi Revolut 1 Milyon Kullanıcıyı Geçti

Banka Alternatifi Revolut 1 Milyon Kullanıcıyı Geçti

Fintech yapımı startup firma Revolut önemli bir dönüm noktasına ulaştı. Banka alternatifi olarak açılan firma, Avrupa bölgesinde çıkışından 2.5 yıl sonra 1 milyonun üzerinde müşteriye erişti.

Büyük Miktarda Tasarruf Ettirdi


Firmanın söylediğine göre müşterileri döviz çevirme ücretlerinde geleneksel banka hesaplarına göre toplamda 160 milyon dolar tasarruf etti. Firmanın amacı uluslararası banka pay oranlarını mümkün olduğu kadar azaltmak olurken, para transferlerinde eğer premium hesabınız yoksa dahi sadece yüzde 0.5 kesinti yapıyor ve her ay 5000 euro döviz çevirme imkanı sunuyor.

Revolut giderek büyürken, bunda en büyük pay Restbet geleneksel banka ücretlerine alternatif getirmesi ve daha ucuz çözümler sunması. Daha da ilginci, her gün 3000 ile 3500 arası yeni kullanıcı kayıt oluyor ve bu rakam giderek hızlanıyor. Üç ay önce Revolut’un günlük kayıt oranı sadece bunun yarısıydı ve şimdiye kadar toplamda kullanıcılar 42 milyon işlem yaptı. Bu da toplamda 6.1 milyar dolara denk geliyor.

Ülke ülke baktığımızda firmanın en çok müşterisi İngiltere’de 500 binin üstünde kişiyle bulunuyor. 150 bin müşteri Fransa’da, 60 bin müşteri Baltık’ta ve Almanya ile İrlanda’da da 50 binin üstünde müşteri mevcut.

Revolut, Avrupa geneline yükselişini sürdürürken aynı zamanda diğer girişimcilere de örnek teşkil ediyor.

 

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2017, 23:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER