Apple Music'e Yeni Sosyal Özellikler Ekleniyor

Apple Music'e Yeni Sosyal Özellikler Ekleniyor

Apple Music ilk olarak iki sene önce 2015 yılında açıldı ve macOS, iOS, Windows ve Android gibi platformlarda hizmet vermeye başladı. Radyo servisleri de barındıran Apple Music dünya çapında 100’den fazla ülkede hizmet verirken, yeni üyelere üç aylık ücretsiz deneme süreci sunuluyor ve ardından para ödemek gerekiyor. Spotify ile uzun süredir ciddi bir rekabet içinde olan Apple Music, daha da öne çıkmak için yeni özellikler eklemeye devam ediyor.

Apple Music için bugün yeni bir güncelleme yayınlanırken, iOS, Android ve PC platformlarında bunu indirip kullanmak mümkün. Kalebet Yeni özelliklerin içinde en çok dikkat çekeni ‘sosyal profiller’ olurken, bu sayede insanlar artık ne dinlediklerini arkadaşlarıyla paylaşabilecek. Görünüşe göre Apple bu yeniliklerle Apple Music’i daha da ‘sosyal’ bir ortam hâline getirmeyi planlıyor.

En Çok Android Kullanıcıları Memnun Kalacak


Android kullanıcıları için Apple Music’in son güncellemesinde birkaç hoş sürpriz de var. Uygulamanın Android sürümü artık yeni bir ana ekran widgetını desteklerken, Android Nougat 7.1.1 ve üstü işletim sistemlerini kullananlar kısayollara da erişebilecek. Yani Apple Music ikonuna basılı tutanlar hızlı menülere ve en çok kullanılan özelliklere erişim sağlayabilecek.

Bunların yanında Apple aynı zamanda ‘OK Google’ sesli komut özelliğini de uygulamaya ekledi. Bu sayede kullanıcılar doğrudan Google Assistant üzerinden şarkı isteğinde bulunabiliyor.

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2017, 17:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER