Apple iPhone X Parça Siparişlerini Azaltıyor

Apple iPhone X Parça Siparişlerini Azaltıyor

Tayvan menşeli kaynaklara göre Apple’dan tedarikçilerine bir istek geldi ve iPhone X bileşenlerinin azaltılması talep edildi. Cihazın çıkışı için beklenen miktarın sadece yüzde 40 kadarı gönderilirken, kaynaklar da buna doğrulama getirdi. Yine de bazı üreticiler yeni telefonun parçalarını hazırlamak için zorluk yaşıyor.

Diğer yandan, bu düşük yüzdenin Apple hayranlarını veya iPhone X satın almayı düşünenleri endişelendirmesine gerek yok. Kupertino menşeli teknoloji devi aynı stratejiyi 2016 yılında iPhone 7 ile de izlemişti. O zaman da gerekli materyallerin sadece yüzde 60’ı çıkış döneminde alınmıştı ve kalan yüzde 40’lık dilimin siparişi devam Vegabet eden 1-2 aylık süreçte verilmişti. Dolayısıyla benzer bir durumla karşı karşıya olduğumuzu söyleyebiliriz.

iPhone X Çıkış Tarihi Yaklaşıyor


Geçtiğimiz gün Apple tarafından iPhone 8 ve iPhone 8 Plus modellerinin resmi çıkışı gerçekleştirilirken, telefonun beklenen ilgiyi görmediği dile getirilmişti ve kuyrukların geçmişe göre az olması dikkat çekmişti.

Firmanın asıl kozu iPhone X ise yeni yüz tanıma teknolojisi Face ID ile gelirken, bu cihazın ön siparişleri 27 Ekim’de başlayacak ve telefonlar da 3 Kasım’dan sonra sahiplerine ulaştırılmaya başlanacak. Şu anda sadece iPhone 8 ile iPhone 8 Plus satışta.

Apple, 12 Eylül’de yeni telefonlarını tanıtırken bunların arasında asıl dikkat çeken iPhone X olmuştu ve firma uzun süre sonra ilk defa böyle radikal değişikliklere gitmişti.

Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2017, 17:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER