AOL CompuServe Forumlarını da Kapatıyor

AOL CompuServe Forumlarını da Kapatıyor

AOL, Instant Messenger (AIM) konuşma servisini Aralık ayında sonlandıracağını daha önce açıklamıştı fakat görünüşe göre kapatacakları tek hizmet bu değil. 15 Aralık 2017 tarihinde efsanevi CompuServe forumları da internet hayatına veda ediyor.

Çok Uzun Süredir Açıktı


CompuServe, internet üzerindeki ilk büyük forumlardan bir tanesiydi ve kullanıcılar eski dial-up modemlerle bağlanıyordu. Pek çok üyenin ve tartışmanın gelip geçtiği CompuServe forumları aslında hâlâ aktifler ve kullanan insanlar var. Politikadan dini konulara, bilgisayardan kitaplara kadar her türlü tartışmanın yaşandığı forumlar yine de gözden çıkarıldı.

Vevobahis 1990’lı yıllardan beri aktif olan CompuServe esasında bir yazılım geliştiricisiydi fakat çeşitli alanlarda hizmet veriyordu. Yıllar sonra AOL tarafından satın alınarak ismi de WorldCom Advanced Networks şeklinde değiştirilmişti.

Kapanma Kararı Kesin mi?


Fakat görünüşe göre AOL oldukça yenilikçi adımlar peşinde ve gözünü tamamen ileriye dikmek istiyor. Firmanın yöneticilerinden Michael Albers de çeşitli açıklamalar yaparken, bu forumların kültürel bir değişim yarattığını fakat aynı zamanda yıllar içinde iletişim yöntemlerinin de ciddi şekilde değişime uğradığını dile getirdi.

Eski günlerinden uzak olsa da, hâlâ aktif bir kullanıcı tabanı olan forumda üyeler ise bu durumdan ötürü epey üzgün. Hatta pek çok kişi rahatsızlığını dile getirerek karardan geri adım atılmasını talep etti.

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2017, 07:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER