Android İçin Edge Preview Tarayıcısına Şifre Senkronizasyonu Geliyor

Android İçin Edge Preview Tarayıcısına Şifre Senkronizasyonu Geliyor
Yaklaşık 1.5 ay önce Microsoft tarafından Play Store üzerinde yayınlanan Edge tarayıcısı beklenen ilgiyi tam anlamıyla görmüş olmasa da oldukça geniş bir kitle tarafından kullanılmaya başlandı. Microsoft Edge Preview adı ile yayınlanan uygulama kapsamlı bir güncelleme alarak yeni bir karanlık tema ile birlikte şifre senkronizasyonu özelliğini de kazanmış oldu.

Özellikle düşük ışık olan ortamlarda webte sörf yaparken oldukça işlevi olacak olan karanlık tema, mobil internet deneyiminizi üst seviyeye çıkarmayı planlıyor. Bunun yanında şifre senkronizasyonu ile birlikte Edge Preview tarayıcısında kayıt altına alınmış olan şifrelere farklı cihazlar üzerinden de erişebilme şansınız olacak.

Şifre Senkronizasyonu Nedir?


Edge Preview tarayıcısında kaydedilmiş olan parolaların cihazlar arasında senkronize edilerek, farklı platform ve cihazlarda da bu şifrelere kolaylıkla erişebilme olacağını sizlere sunuyor.

Bilindiği üzere iPhone modellerine de bir süre önce gelmiş olan şifre senkronizasyonu özelliği sayesinde Windows 10 işletim sistemine sahip bilgisayarınız ile iPhone'unuz arasında kayıtlı parolaların senkronize edilmesine olanak sağlıyordu.

Bu güncelleme henüz yeni olduğundan güvenlik anlamında ne kadar tatmin edici olacak şimdilik bilinmiyor. Ancak 2018 yılının ilk aylarında Edge Preview tarayıcısının kararlı sürümü ile bu güvenlik endişelerinin de ortadan kaldırılacağı düşünülüyor.
Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2017, 02:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER