Amazon, Android Cihazlar İçin Yeni Bir İnternet Tarayıcısı Geliştirdi

Amazon, Android Cihazlar İçin Yeni Bir İnternet Tarayıcısı Geliştirdi

Amazon'dan Android akıllı telefonlar için internet tarayıcısı atağı geldi. Oldukça düşük boyutta olan uygulamanın kullanıcı gizliliğinin yanında veri tasarrufu anlamında oldukça kullanışlı olduğu belirtildi.

Geliştirilen tarayıcı uygulamasının veri tüketimini en düşük seviyede tutabilmeyi hedeflediği ve uygulama dosya boyutunun ise sadece 2MB olduğu dikkat çekiyor. Amazon tarafından şimdilik Hindistan merkezli olarak kullanıma sunulan tarayıcısının Android 5.0 ve üzeri işletim sistemi sürümü olan cihazlar tarafından kullanılabildiği ifade edildi.

Internet: fast, lite and Dinamobet private adıyla yayınlanan uygulama, veri ve sistem kullanımı anlamında oldukça kullanışlı bir yapı bulunurken gizli sekmeleri ve otomatik tam ekran özelliği ile dikkat çekiyor. Özellikle internet hızı düşük olan ülkeler için geliştirildiği düşünülen bu uygulama şu an için ülkemiz kullanıcıları tarafından indirilemiyor.Bir süre önce Google'ın Android Go projesi kapsamında daha az yer kaplayıp daha az performans tüketen uygulamalar için oldukça iyi bir örnek teşkil edecek olan bu uygulamanın iyi bir kullanıcı deneyimi sunacağını düşünüyoruz.

Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2018, 09:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER