Alman ve İtalyan İşçiler Amazon'u Protesto Ediyor

Alman ve İtalyan İşçiler Amazon'u Protesto Ediyor

Amazon, e-ticaret konusunda dünya devi bir konumda ve Kara Cuma indirimlerini yaşadığımız şu günlerde de aralıksız satış yapıyor. Bu dönemde firma hiç olmadığı kadar hızlı çalışsa da, durumdan memnun olmayan çalışanları var.

İki Ülkede Amazon’a Büyük Protesto


Şu anda dünya alışverişin en hareketli günlerini yaşarken, Avrupa’nın çeşitli bölgelerindeki işçiler firmanın politikalarını protesto etmeye karar verdi ve sokaklara döküldü. İtalya ve Almanya’daki Amazon tesislerinde çalışanlar eylem yaparken, grup adına konuşan sözcüler firmanın çalışanlarının sağlığını tehlikeye attığını ve önemsemediğini söyledi.

Almanya şu anda Amazon’un ABD’den sonraki en büyük pazarı Vdcasino konumunda ve bu ülkede ciddi ölçüde satışlar yapıyor. Almanya’daki Amazon protestoları altı bölgede, Bad Hersfeld, Leipzig, Rheinberg, Werne, Graben ve Koblenz depolarında gerçekleşirken, İtalya’da ise çalışanlar üç farklı sendika etrafında toplandı ve Piacenza şehrinde grev yapmaya karar verdi.

Almanya’da grev ve eylemler Verdi adlı sendika tarafından yürütülürken, Amazon’un çalışma politikalarına büyük tepki vardı. Grup sözcüsü ve Verdi üyesi olan Stefanie Nutzberger, Amazon’un işçi sağlığını tehlikeye attığını, yüksek baskı uygulayarak daha az zamanda daha çok çalışmalarını istediğini, devamlı performansı kontrol ettiğini söyledi.

Çalışanlar  baskı yüzünden yıldıklarını dile getirirken, Amazon ise bütün çalışanların grev yapmadığını ve Almanya ile İtalya’daki çoğu işçinin çalışmaya devam ettiğini dile getirdi.

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2017, 22:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER