Adobe'nin Flash Player Desteğini Keseceği Tarih Belli Oldu

Adobe'nin Flash Player Desteğini Keseceği Tarih Belli Oldu

2000'li yıllarda internetin yapı taşlarından birisi olarak görülen Adobe Flash Player ürününün adı son dönemde sık sık güvenlik açıkları ile anılmaya başlandı. Son geliştirilen bilgisayar sistemlerinin Flash uyumu ve desteğini vermemesi ile birlikte artık çağ dışı olarak nitelendirilen Flash için Google Chrome dahil birçok internet tarayıcısı da desteğini sonlandırmıştı.

Birkaç yıl önce internet dünyasına sunulan HTML 5 özellikli içeriklerle birlikte Adobe Flash gereksiniminin hemen hemen sıfıra inmesi ile birlikte geliştirici şirket tarafından da uygulama ile ilgili resmi açıklama geldi.

Flash Player 2020 Yılında Tarih Olacak


HTML 5 tasarımların bugün internet dünyasının yarısından fazlasını oluşturduğu düşünülürken Chrome ve Safari gibi tarayıcılar tarafından da kullanımı devre dışı Egobet bırakılan Flash Player için güncelleme desteği Adobe tarafından 2020 yılında tamamen kesilecek.

Adobe tarafından yapılan açıklamada web sitelerinin flash içeriklerini farklı platformlarla tekrardan yenilemeleri tavsiye edilirken 2020 yılından itibaren Flash Player için herhangi bir güncellemenin yayınlanmayacağı bilgilerine yer verildi.

Chrome ve Safari tarayıcılarında devre dışı kalan Flash Player için Microsoft Edge ve Internet Explorer desteği de 2019 yılında tamamen kesilecek.

Flash Player uygulamasının bilgisayar ve mobil sistemlerde yüksek güç ve veri tüketimi ile birlikte bu sistemlerin kararlı bir şekilde çalışması engellenirken güvenlik anlamında da birçok zaafiyeti bulunuyor.

Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2017, 02:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER