Yurt dışından telefon almak mantıklı mı?

Yurt dışından telefon almak  mantıklı mı?
Türkiye’deki farklı vergiler de göz önünde bulundurulduğunda yurt dışında X fiyata satılan bir telefon burada çok daha pahalı bir şekilde satılabiliyor. Birçok kişi de telefonlarını daha ucuza satın almak için yurt dışına giden dostlarından böyle ricalarda bulunuyorlar. Peki, yurt dışından telefon almak ne kadara mâl oluyor?

iPhone Xs Max Kendinden fazlasıyla bahsettiren Apple’ın amiral gemisinin yurt dışı fiyatı 1100 dolar. Güncel döviz kuru göz önünde bulundurulduğunda ve IMEI ücreti de eklendiğinde bir adet 128 GB dâhili depolamaya sahip iPhone Xs Max’in size geliş fiyatı 7.350 TL oluyor.

iPhone XR Apple’ın ucuz telefonu olarak tanıdığımız iPhone XR, yurt dışında 750 dolarlık fiyat etiketiyle satışa sunuldu. Güncel döviz kuru ve IMEI ücreti sonucunda toplam fiyatı 4.600 TL.

Samsung Galaxy Note9 Samsung’un amiral gemisi Note9’un 128 GB’lık modelinin fiyatı 1000 dolar civarında. Tüm işlemler dâhil 128 GB dâhili depolamaya sahip bir Galaxy Note9’un size geliş fiyatı ise 6.000 TL gibi bir fiyata geliyor.

 
Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2018, 16:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER