Yeni işlemcisi dengeleri alt üst edecek!

Yeni işlemcisi dengeleri alt üst edecek!
Kirin işlemcileri ile cihaz maliyetlerini düşüren şirket, daha iyi bir optimizasyon yapabiliyor. Ortaya çıkan yeni raporlarda, şirketin geliştirdiği yeni mobil işlemcisi ile dengeleri alt üst edeceği iddia ediliyor, ancak Kirin 980’den bahsetmiyoruz.!
Şu anda şirketin en yeni mobil işlemcisi olan ve yapay zeka teknolojileri ile donatılan Kirin 970, Qualcomm’un üst seviye işlemcilerine yakın bir deneyim sunabiliyor. Ancak, bu işlemci Snapdragon 845 ile yarışabilecek düzeyde değil.

Üst seviye performans beklentilerinin, bu çeyrek sonunda üretimine başlanması planlanan Kirin 980 ile karşılanması Kolaybet bekleniyor. TSMC’nin 7 nm fabrikasyon süreci ile geliştirilen ve Mate 20’ye güç verecek olan bu işlemci, Kirin 970’den çok daha güçlü yapısı ile Qualcomm Snapdragon 845‘i geride bırakacak.

Raporlarda adı geçen işlemci ise, Kirin 1020. Kirin 970’den iki kat daha fazla performans sunan bu işlemcinin kullanıldığı akıllı telefonların, AnTuTu’da 400.000 puana ulaşabileceği belirtiliyor.

5G bağlantısı, teknoloji dünyasının son yıllarda odaklandığı konu başlıklarından bir tanesi. Peki 5G ile birlikte hayatımızda neler değişecek?

5G teknolojisi aktif olarak kullanılmaya başlandığında, Kirin 1020’nin seri üretim sürecinin başlayacağı ve kısa sürede Huawei’nin amiral gemisi modellerinde karşımıza çıkacağı iddia ediliyor. Eğer iddialar doğru çıkar ve şirket bu kadar güçlü bir işlemci geliştirirse, Çin’de Qualcomm’a karşı bir zafer kazanabilir.

Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2018, 23:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER