Xiaomi Mi 8 fiyatı hızlı artıyor

Xiaomi Mi 8 fiyatı hızlı artıyor
Xiaomi Mi 8 iki aylık bekleyişin ardından ülkemizde satışa sunuldu. Fiyat / performans odaklı akıllı telefonlarıyla bildiğimiz Xiaomi, Türkiye’deki yüksek döviz kurlarından dolayı bu anlayışı bundan sonra ülkemizde yansıtması çok zor görünüyor.

Kullanıcıların da yoğun ilgisi göz önüne alındığında birçok Xiaomi telefon yakın zamanda ülkemize zamlandı. Gelelim Mi 8 modeline. Telefonun ülkemizde listelenmesinin üzerinden 24 saat geçmedi 1xbet ki fiyatta bir artış görüldü.

Dün size buradan aktardığımız haberde Mi 8’in fiyatının 3.899 TL olduğunu belirttik, ancak bugün itibariyle fiyat 4.099 TL’ye yükselmiş durumda. Bu durum bize bir zamanlar ki iPhone telefonları hatırlattı.

 

Hatırlayacaksınız birkaç yıl öncesine kadar iPhone’lar ilk olarak özel pazarlarda satışa sunulur, Türkiye’ye gelmesi birkaç ayı bulurdu. Bazı satıcılar bunu bir fırsata çevirip telefonu fahiş fiyatlardan satardı.

Xiaomi’nin 4.000 TL bandını aşmasına henüz kendimizi hazırlayamadığımız için olsa gerek Mi 8’in bu fiyatına alışamıyoruz. Ancak ortada şu sıralar 4.90 TL seviyesinde gezinen dolar kuru gerçeği var. Mi 8’in 6GB RAM / 128GB depolama seçeneği Çin’de 469 $’dan (yaklaşık 2.300 TL) satışta. 6GB RAM / 64GB seçeneği ise 420 $’dan (2.060 TL) kullanıcılarla buluşuyor. Bayi kârı, nakliye ücretleri ve ek vergilendirmeler göz önüne alındığında fiyatların zaten bu seviyelerde olması bekleniyordu.

Güncelleme Tarihi: 31 Temmuz 2018, 19:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER