Vivo NEX Dual Display Edition tanıtıldı!

Vivo NEX Dual Display Edition tanıtıldı!
Pop-Up kamerasıyla adeta bir devrim yaratan Vivo Nex, tam ekran deneyimini gerçek manada sunabilen sınırlı modellerden birisi olarak karşımıza çıkıyordu. Ne var ki otomatik olarak açılıp kapanan bu kamera için olumlu geri dönüşler alınamadı. Bunun üzerine farklı çözümler aramaya giden üretici marka yine yaratıcı bir çözümle karşımızda.

Hem önde hem de arkada ekrana sahip olan Vivo NEX Dual Display Edition, esasında bu alanda gördüğümüz ilk örnek değil. Geçtiğimiz yıllarda benzer çalışmaları e-ink ekranlarla farklı üreticiler denemiş, son zamanda ise ZTE Nubia X modelinde yine çift ekran tercih edilmişti.

Peki Vivo NEX Dual Display Edition özellikleri nasıl?
NEX Dual Display Edition adından da anlaşılabileceği üzere çift ekrana sahip bir akıllı telefon. Çift ekrana sahip olması sebebiyle ön tarafta kameraya yer verilmeyen modelde dolayısıyla herhangi bir kamera çentiği veya deliği bulunmuyor. Tabi açılıp kapanan mekanizmalarda.

Bu ekranlara biraz daha yakından bakacak olursak; ön tarafta 6.39 inç büyüklüğünde 1080×2340 piksel çözünürlüklü Super AMOLED ekrana, arka tarafta ise 5.49 inç büyüklüğünde 1080×1920 piksel çözünürlüklü yine Super AMOLED ekrana yer verildiğini görüyoruz. Ön ekranın kasaya oranı yaklaşık yüzde 91.63 olarak belirtilirken inç başına düşen piksel sayısı ise 403.

Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2018, 22:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER