Ünye Belediyesi'nde yeni başkandan sürgün gibi operasyon

Ünye Belediyesi'nde yeni başkandan sürgün gibi operasyon
İçişleri Bakanlığınca hakkında yürütülen soruşturmayı gerekçe göstererek Ordu’nun Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar’ı 16 Kasım günü görevinden uzaklaştırmıştı. Çamyar’ın yerine de Ünye Belediyesi olağanüstü meclis toplantısında, Ünye Belediyesi Meclisi 1’inci Başkan Vekili AKP’li Mehmet Yaşar Sezgül ‘vekil olarak’ görevlendirildi. Geçtiğimiz hafta görevine başlayan ‘Yeni Başkan’ın ilk icraatı ise halefinin ‘A Takımı’nı dağıtmak oldu.

8 KİŞİDEN 6’SI TEMİZLİKÇİ KADROSUNA KAYDIRILDI
2014’ten beri Ahmet Çamyar’ın yakın çalışma ekibinde bulunan 8 kişiden 6’sı belediyenin temizlik işleri müdürlüğünde görevlendirildi.

FOTOĞRAFÇISI SÜPÜRGECİ, KORUMASI ÇÖP KAMYONU ŞOFÖRÜ OLDU!

Eski Başkan Çamyar’ın Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü İlhan Kartal ‘zabıta’, fotoğraçıları Murat Çakır ve Mücahit Yurtseven ile koruması Ali Kılıç ‘süpürgeci’, sekreteri Kenan Keskin ile şoförü Serkan Güven ise ‘makam şoförü’ olarak görevlendirildi. Özel kalem müdürlüğünde görevli kıdemli 2 memur ise şimdilik koltuklarını korudular.

ŞAŞKINA DÖNDÜLER

Yıllarca başkanlık makamında görev alan 6 belediye çalışanı, kendilerine yapılan tebligatla şoke oldular. Çalışanların bir hafta içerisinde belediyenin temizlik işleri müdürlüğündeki görevlerine başlamak zorunda oldukları belirtildi. Seçimlere sayılı günler kala ‘sürgüne maruz kalan’ çalışanların umutsuz bekleyişi sürüyor.

Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2018, 22:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER