Trençkot Modelleri

Trençkot Modelleri

Trençkot Modelleri

Trençkot

İçi astarlı, kemerli, su geçirmez pardösü, yağmurluk olarak tanımlanan trençkot daha çok bahar aylarında giyilen bir üst giysidir. Ansızın çıkabilecek ılık rüzgar ve yağmurlara karşı giyeni koruyacağı gibi şık bir giyimdir de aynı zamanda.

İlk olarak İngiliz askerleri için tasarlandığı ve birinci dünya savaşında kullanıldığı bilinir. İngilizcede Trench(Siper), Coat kelimesi de “Ceket-Palto” anlamına gelir. İkinci dünya savaşında da kullanıldıktan sonra 1950li-1960 lı yıllardan sonra sivillerin günlük yaşamında da kullandıkları bir giysi olmuştur. Hatta filmlerde bazı gangsterlerin de vazgeçilmez giysileri olmuştur.

Trençkot Modelleri

Trençkotların kısa, orta uzun tipleri olduğu gibi geniş ve dar yakalı, kemerli ve kemersiz, deri ve kumaş olarak da üretilmektedir. Kullanıcının boyu ve kilosuna göre uzun veya kısa seçimini yapmalı üzerine oturan rahat hareket edebileceği tür trençkotları tercih etmelidir. Kadınların trençkot seçimlerinde ise etek boylarına dikkat etmeleri, trençkotun etek boyu ile aynı veya trençkotun daha uzun olmasına dikkat edilmesi önerilmektedir.

Farklı bir seçenek olarak da fular, ince topuklu ayakkabı, etek veya kot ile kombinasyonu günlük hayatta sıkça kullanılan şık trençkot tasarımlarındandır. Yine trençkot giyen bayanlar giysileri ile uyumlu şapka, çanta ve gerektiğinde eldiven ile de kombinlerini tamamlayabilirler.

Erkek trençkot kullanımında da boğazlı kazakla birlikte şık bir görünüş sağlanabileceği gibi, gömlek ve tişört ile de giyilmesi mümkündür. Yine spor ayakkabı, Jean pantolon ve şapka ile de kombin tamamlanabilir. Erkek trençkotların yelekli yeleksiz takım elbiseler ile de kullanımı mümkündür. Kendi tarzınızı oluşturmak ve farklı modellere ulaşmak için https://www.cacharel.com.tr/yeni-sezon-kaban-mont-trenckot-modelleri/ sayfasını incelemeniz tavsiye edilmektedir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
indir full apk