Sosyal Medya Uzmanı Ömer Dönmez Anlatıyor: Facebook Doğrulanmış Rozet Nasıl Alınır?

Sosyal Medya Uzmanı Ömer Dönmez Anlatıyor: Facebook Doğrulanmış Rozet Nasıl Alınır?

Sosyal Medya Uzmanı Ömer Dönmez Anlatıyor: Facebook Doğrulanmış Rozet Nasıl Alınır?

Sosyal medyada hesap onaylatmanın neden ve kimlerin yapması gerektiği hakkında bilgiler veren Sosyal Medya Uzmanı Ömer Dönmez, Facebook doğrulanmış rozetin nasıl alındığını  anlattı.

Sosyal medyada hesap doğrulatmanın önemine değinen Sosyal Medya Uzmanı Ömer Dönmez, kişisel hesapların sahte hesaplardan ayrışarak, gerçek kişi olduğunuzu kanıtlama, güvenilirliği arttırma, onaylı hesap ile birlikte gelen özellikleri kullanabilme için, kurumsal hesapların ise saygınlığı ve güvenilirliği artırma, güçlü bir kurumsal izlenim oluşturma için onaylı rozet almaları gerektiğini söyledi. 

Facebook’ta doğrulanmış rozet başvurusu yapılmadan önce gerekli kriterlerin sağlandığından emin olunması gerektiğini vurgulayan Sosyal Medya Uzmanı Ömer Dönmez, Facebook’un dikkat ettiği kriterleri şu şekilde sıraladı:

- Hesabın gerçek olması,

- Hesabın spesifik ve benzersiz olması,

- Hesabın aktif olması ve hakkında, profil fotoğrafı, en az bir gönderi bulunması,

- Hesabın tanınmış, sıkça aratılan; kişi, marka veya kuruluş olması.

Gerekli kriterleri sağladıktan sonra Facebook Mavi Doğrulama Rozeti Talep Formu’nu doldurarak başvuru gerçekleştirilebileceğini söyleyen Dönmez, “Eğer bir Facebook profili için onaylama talebinde bulunuyorsa; adınızı ve doğum tarihinizi gösteren ve bir devlet kurumu tarafından verilmiş fotoğraflı kimlik göndermeniz gerekmektedir”dedi.

Dönmez, bir Facebook sayfası için onaylama talebinde bulunulacaksa, kuruluşun telefon, elektrik, su veya doğal gaz faturası, ticaret sicil gazetesi ilanı, şirket kuruluş belgesi, kuruluşa ait vergi veya vergi muafiyeti belgelerinin gönderilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Sosyal Medya Uzmanı Ömer Dönmez, onaylama talebinin cevabı, formu doldurup gönderdikten sonra 48 saat ile 35 gün arasında geleceğini, onaylama talebi reddedildiği takdirde 30 gün sonra tekrar talepte bulunulabileceğini kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2020, 07:38
YORUM EKLE
YORUMLAR
AAA CCC
AAA CCC - 1 yıl Önce

Verilen bilgiler için çok teşekkür ediyoruz.

KERİM FARUK
KERİM FARUK - 1 yıl Önce

İnstagram'dada işler aynı şekil mi yürüyor acaba ?

BATUHAN ŞAHİN
BATUHAN ŞAHİN - 1 yıl Önce

bilgilendirme için teşekkür ederim.

F. F. Bayır
F. F. Bayır - 1 yıl Önce

Kendisini işinin uzmanlığıyla tanıyoruz, sosyal medyada bizlere çokça yol göstererek bir çok konuda olumlu sonuçlara ulaştırmıştır. Başarısını yıllar süren tecrübesine bile bağlayabiliriz.

Emre tosun
Emre tosun - 1 yıl Önce

Bilhiler

Emir Gümüşsoy
Emir Gümüşsoy - 1 yıl Önce

Ömer Bey, yıllardır sosyal medya uzmanım. İşini uzmanlıkla ve severek yapması tüm herkesin güvenini kazandırıyor. Bilgiler muazzam

Burcu Tosun
Burcu Tosun - 1 yıl Önce

İşin piri arkadaşlar ömer dönmez en iyisidir

Hakki
Hakki - 1 yıl Önce

Teşekkürler bilgi için


SIRADAKİ HABER
indir full apk