RTX 2080 Ti kartlarda problem

RTX 2080 Ti kartlarda problem
Gelmiş geçmiş en güçlü ekran kartı olan RTX 2080 Ti, orantısız bir güçle piyasayı domine etti. Kartı yapay zeka üzerine kuran Nvidia, köklü değişikliklerde bulundu.

Oldukça yüksek bir fiyata satılan kartlar hakkında yeni bir söylenti ortaya çıkmaya başladı. Nvidia forumlarında, Reddit, Twitter ve Facebook gibi sosyal medya sitelerinde, çeşitli konular açılmaya başlandı.

Söylentilere göre RTX 2080 Ti, sadece haftalar içinde problem çıkarmaya başlıyor. Yapılan paylaşımlar incelendiğinde, kartların alındıktan iki, üç hafta arası zaman dilimlerinden sonra siyah ekran vermeye başlaması, oyunlarda çökme sorunu, mavi ekran veya kernel hatası gibi sorunlar ortaya çıkıyor.

8K çözünürlükte Battlefield 1 oynamak! 8K çözünürlükte Battlefield 1 oynamak!
Geçtiğimiz günlerde bir YouTube kullanıcısı EA Games'in başarılı oyunu Battlefield 1'i 8K çözünürlükte oynatmayı başardı. Peki, Battlefield 1, 8K çözünürlükte nasıl görünüyor? Detaylar haberimizde!

Hatalı kartlar, Nvidia tarafından garanti kapsamında iade alınıp yenisi gönderiliyor. Fakat, burada Nvidia için asıl problem olabilecek bir söylenti mevcut. Denilene göre sorun, kartın mimarisinden kaynaklı.

Kulanıcı raporlarına göre sorun, özellikle kartın Founders Edition sürümünde mevcut.
Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2018, 19:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER