Roland Garros Erkekler Finali

Roland Garros Erkekler Finali

Roland Garros Erkekler Finali

Sporseverlerin, özellikle de tenis severlerin bildiği üzere Roland Garros Erkekler Finali, diğer ismi ile Fransa Açık Tenis Turnuvası her yıl Mayıs düzenlenmektedir. Bu yıl ise; turnuvalar Mayıs ayının 3. haftası başlayacak, 2 hafta boyunca turnuvalar sürecek, 9 Haziran günü ise bu turnuvanın finali oynanacak.

Roland Garros Turnuvası’nda oynanan maçlar, diğer normal maçlara göre daha uzun sürmektedir. Bunun sebebi ise toprak kortta oynan tek Grand Slam turnuvası olmasıdır. Toprak zeminde topun daha yavaş hareket etmesi ile maç süreleri daha uzun olmaktadır.

İsminin erkekler finali olduğuna ise aldanmayın. Çünkü kadınlarda tenis camiasında dünyaca ünlü birçok bayan tenisçi de bu maçlarda yer alıyor. Örneğin; Serena Williams, Maria Sharapova, Chris Evert, Monica Seles, Steffi Graf, Justine Henin ve Martina Navratilova bu ünlü isimlerden sadece bazıları. Erkelerde ise yine dünyaca tanınan Roger Federer, Rafael Nadal, Stan Wawrinka, Andy Murray, Novak Djokovic ve Dominic Thiem gibi isimlere rastlayabilir.

Maçların gerçekleştiği Roland Garros Stadyumu'nda tam üç adet kort bulunmaktadır. Bunlar; 1. Kort, Philippe Chatrier Kortu ve Suzanne Lenglen Kortu’dur. Aralarından en büyü ise Philippe Chatrier Kortu olup tam 4.840 seyirci kapasitesine sahiptir.

9 Mayıs Pazar günü gerçekleşecek olan Roland Garros Erkekler Finali etkinliğine katılım sağlamak isteyenlerdenseniz eğer sizler de bu linkteki fırsatı değerlendirebilirsiniz. 7 Haziran 2019 tarihinde giriş ve 10 Haziran 2019 tarihinde çıkış yapmak üzere, tam 3 gece 4 gün boyunca konaklama yerinizi sizlere Tripoki hazır etmektedir. Turnuvanın finalini izleyeceğiniz yeri ve otelinizin yıldız sayısını (3 yıldızlı, 4 yıldızlı veya 5 yıldızlı oteller arasından) seçerek kendinize en uygun olan pakete karar verebilirsiniz. Hem etkinliğe katılım hem de aynı zamanda güvenli bir seyahat ayrıcalığı için siz de https://www.tripoki.com/tr/roland-garros sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER