Microsoft'un yeni modeli ortaya çıktı

Microsoft'un yeni modeli ortaya çıktı
E3 2017 etkinliğinde Project Scorpio kod adını verdiği Xbox One X modelini tanıtan Microsoft görünen o ki, yeni nesil Xbox konsolu üzerinde çalışmalara başlamış. Yapılan sızıntı ile birlikte yeni nesil konsolun kod adı ortaya çıktı. Paylaşılan verilere göre, bir sonraki jenerasyon için yine sürüngen isimlerinden giden Microsoft, bu sefer ise Anaconda kod adıyla karşımıza çıkıyor.

2020 yılında piyasaya sürüleceği belirtilen söz konusu konsolun şimdilik hangi isim ile karşımıza çıkacağı bilinmiyor. Resmi tanıtımına kadar Xbox Anaconda olarak anacağımız yeni nesil konsolun doğrudan, 2020 yılında tanıtılacağı belirtilen PlayStation 5‘in rakibi olarak piyasaya sürülmesi bekleniyor.Şirkete yakın kaynaklarca aktarılan bilgiler doğrultusunda, Microsoft’un yeni konsolunda bir SDD’ye yer vereceği de ön görülüyor. Böylece işlem hızını kat ve kat artırmayı planlayan teknoloji devi, yeni nesil konsolu ile birlikte rakibi Sony‘i geride bırakmayı hedefliyor.

The Verge’de yer alan haberde söz konusu bu konsolun ayrıca bünyesinde bulunan oyunları, mobil ve PC platformlarında oynatılmasına imkan tanıyan xCloud hizmeti ile birlikte geleceği de müjdelendi.

Xbox One X modeliyle birlikte adından oldukça söz ettiren teknoloji devi yeni nesil konsoluyla tabiri caizse tüm dengeleri bozmaya geliyor. Xbox One X‘den de söz etmişken, bu konsolun dikkat çeken özelliklerini siz değerli okurlarımıza kısaca hatırlatalım.

Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2018, 21:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER