Liposuction Estetik Yöntemleri

Liposuction Estetik Yöntemleri

Liposuction Estetik Yöntemleri

Liposuction Estetik Yöntemleri

Kilo problemi olmayan kişilerde fakat bölgesel yağlanmanın meydana gelmesiyle birlikte liposuction tedavi yöntemine başvurulur. Bölgesel zayıflama çatısı altında gerçekleştirilen bu uygulamada genelde vücutta varlığını sürdüren fazla yağ dokularının alınmasıdır. Günümüz şartlarında bu durum yağ aldırma operasyonu olarak bilinir.

Liposuction Nedir?

Birçok nedene bağlı olarak vücutta bölgesel yağlanma oluşur. Yağlanma sorunu, büyüklüğüne göre bakıldığı zaman vücudun her bölgesinde görülebilir. Bu yağ dokularını vücuttan dışarıya atmakta zorlanan kişiler için sorun yaşanır. Spor ve diyetlerin yetersiz kalması durumunda estetik operasyonu olarak bilinen yağ aldırma tedavileri devreye girer. Kişiye zarar vermez ve ağrı açığa çıkarmaz. İşlemin yapılacağı bölge ve hasar durumuna göre seans belirlenir. Seans belirlenme sonrasında liposuction fiyatları tam olarak kesinleştirilir.

Liposuction Nasıl Yapılır?

Yapılacak olan liposuction uygulamasına karar vermeden önce uzman hekimle görüşme sağlanmalı. Bu aşamada muayene ve şikayetler dile getirilir. Çünkü bu uygulama kesinlikle zayıflama yöntemi yerine geçmez. Sadece vücutta var olan yağ dokularının spor ve diyetlere rağmen atımı gerçekleşmediğinde uygulanan tedavi yöntemidir.

Bölgesel yağlanma sorunu her bölgede meydana gelebileceğinden dolayı, kişinin isteği üzerine tedavi uygulaması gerçekleştirilir. Kişinin tedaviye uygunluğu tespit edilmeli. Yapılan tedavi sonrasında planlama gerçekleştirilir. 3 farklı yöntemle yapılabilir özelliği vardır.

Kişiye uygun tedavi yöntemi belirlenir. Uygulama yöntemlerine göre ilk olarak belirlenen yağ dokuları akışkan hale getirilir. Bu yağ dokularının vücuttan dışarıya atımı gerçekleştirilmesi için 1-2 mm kesiler uygulanır.

Burada ince uzun kanüllerden yardım alınır. Açılan kesilerin içinden vakumlama tekniği uygulanır. Vücutta var olan bu yağ dokularının bu uygulama sayesinde vücuttan dışarıya atımı yapılarak tedavi sonlandırılır.

Liposuction Kimler İçin Uygundur?

Yağlanma sorunu kadınların ve erkeklerin sıklıkla karşılaşacağı sorunlardan biridir. Özellikle 30 yaş sonrasında meydana gelen sarkık cilt problemleri kişiyi rahatsız edecek seviyededir. Bundan dolayı uzman hekimlerle görüşme sağlayarak uygulama uygunluğu tespit edildikten sonra gerçekleştirilir.

Liposuction Yöntemleri Nelerdir?

3 farklı yöntemle birlikte bu uygulamadan faydalanmak mümkündür. Yöntemlerine bakıldığı zaman liposuction fiyatları değişim gösterir. Bu yöntem; lazer liposuction, ıslak liposuction ve ultrasonik liposuction olarak ele alınabiliyor.

Liposuction En Sık Nerelerde Tercih Ediliyor?

3 farklı yöntemin var olduğu ve kişinin ihtiyaçlarına göre tedavi yönteminin uygulandığı uygulamadır. Burada liposuction uygulamasının sıklıkla tercih edildiği yerler; hızlı kilo verenlerde görülen sarkık cilt sorunu, hamilelik sonrasında sarkık göbek ve kollar, bel bölgesinde oluşan yağlanmaların sporla giderilemiyor olmasıyla birlikte tercih edilir.

Liposuction Sonuçları Kalıcı Mıdır?

Uygulama, cerrahi estetik uygulaması altında gerçekleştirilir. Bu yüzden yapılan işlemin kalıcı olduğunu söylemek mümkündür. Fakat işlem sonrasında mutlaka daha dikkatli olmak gerekir. Yapılacak olan diyet ve sporlar, alınan gıdalar gibi durumların göz önünde bulundurulması gerekir.

Liposuction Ameliyatı Sonrasında Neler Yapmalıyım?

İşlem yapıldıktan sonra biraz daha dikkatli olmak ve uzman hekimin verdiği talimatlara uyulması gerekir. Alınan gıdalara dikkat edilmeli. Aşırı yağlı ve tuzlu gıda alımından kaçınılmalı, yüksek sodyumun oluşması durumunda vücutta ödem oluşur. Tekrardan yağlanma sorunu ortaya çıkabilir. Uygulama sonrasında giyilen özel korse, yapılan işlemin daha etkili olmasını sağlayacaktır.

Liposuction Ameliyatı Genel Anestezi ile Mi Yapılır?

Uygulama gerçekleştirilmeden önce hastaya anestezi yapılır. Anestezi uygulaması, yöntemine göre değişim gösterir. Genel anestezi, epidural anestezi veya sedasyon kontrolünde yapılabilir.

Liposuction Fiyatları 2021

Fiyatlandırma bilgisi hakkında bilgi almak isteyenler için, işlemin uygulanacağı sağlık merkeziyle iletişime geçilmesi önerilir. Çünkü fiyat bilgisi değişkenlik gösteren konu başlığıdır. Böylelikle daha güncel liposuction fiyatları bilgisinin alınması sağlanmış olur.

https://www.doktoribrahimaskar.com/liposuction/ hakkında bilgi için hemen tıklayın.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER