Komşum Gürültü Yapıyor Nereye Şikayet Edebilirim

Özellikle apartmanlarda sık karşılaşılan komşu gürültüleri insanı oldukça rahatsız etmektedir. İki ev arasında yalnızca bir adet duvar bulunması sebebiyle biraz yüksek sesle konuşmak dahi duyulup, insanlara rahatsızlık verebilir. Peki gürültü yapan komşu nereye şikayet edilir?

Komşum Gürültü Yapıyor Nereye Şikayet Edebilirim

Apartmanlar, mahalleler birer topluluktur ve kişilerin burada yaşaması halinde topluluk kurallarına uyması gerekmektedir. Kişilerin fazla ses yapması ya da çevreyi rahatsız edecek tavırlar içinde bulunması durumunda; rahatsızlık duyan kişilerin dava açması dahi mümkün.

Konuyla İlgili Tüm Detaylara Ulaşmak İçin à https://emlaktahaber.com/gurultu-yapan-komsu-nereye-sikayet-edilir/7467

Hangi Durumlarda Komşulardan Şikayetçi Olunabilir?

Komşunuzdan şikayetçi olduğunuz konular aşağıda sıralayacağımız durumlar ise davacı olmanız durumunda kazanmanız mümkün.

Balkonunuzun üzerinde klima varsa ve sizin uyku kalitenizi etkiliyorsa komşunuzdan şikayetçi olmanız mümkün. Davacı olmadan önce ilk etapta komşunuz ile iletişimde olmanız ve onu rahatsızlığınızdan haberdar etmeniz de oldukça önemli.

Kliman zemin kata su akmasına neden oluyorsa şikayet etme hakkınız var. Apartmanın havalandırma bölümünde yer alan klimalardan gelen şikayetler sonucunda, komşunun lehine kararlar alındığı gözlemleniyor.

Birden fazla ailenin aynı dairede yaşaması sonucunda fazla gürültüden rahatsız oluyorsanız; şikayetçi olma hakkınız var. Bu durum psikolojiniz, yaşam kaliteniz üzerinde de etkili olduğu için hızlı bir şekilde sonuç almanız dahi mümkün.

Evinizin altına kaynak işi gibi işler yapan bir yer açılırsa ve bu durum sizin fazlaca sese maruz kalmanıza, kökü kokunun evinize dolmasına neden olursa; dava açma hakkınız vardır.

Dava açma hakkınız bu gibi durumlarda var ancak ilk etapta mutlaka komşunun durumdan haberdar olması gereklidir. Bunun için ilk aşama olarak gidin konuşun, ardından sizi dinlemezse noter ile ihtar çekin ve bu işlemin ardından da dava açma kısına geçiş yapabilirsiniz.

Bu Konuda İlginizi Çekebilir à https://emlaktahaber.com/aidatini-odemeyene-icra-takibi/7464

Kaynak: Emlak Haberleri

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER