Juul Türkiye

Juul Türkiye

Juul Türkiye

Son dönemde, özellikle Avrupa ve Kuzey Amerika ülkelerinde normal sigara kullanımı azalırken, elektronik sigara kullanımı ise artmaya başladı. Bu durumda e-sigara dendiği zaman akla ilk gelen şirketlerden biri olan Juul'a çok iş düştüğünü söylemek mümkün. Böyle bir sorumluluğun Juul'a nasıl yüklendiğini ise yazının devamında bulabilirsiniz.

28 Kasım 2018'de Wall Street Journal, Marlboro sigaralarının sahibi Altria Group'un Juul 'da yüzde 35 hisse almak üzere görüşme yaptığını bildirmişti. Anlaşmanın ayrıntıları hala ortaya çıkmaya devam etse de Juul’a yatırım yapmak Altria’ya hızla genişleyen, ancak giderek daha tartışmalı olan e-sigara pazarına bir pencere açtı. Zira Altria Group, 12.8 milyar dolar yatırımla şirketin hisselerinin yüzde 35'ine sahip oldu.

Juul, San Francisco merkezli üç yaşında bir şirket olabilir, ancak bu yatırımdan sonra şirketin değerlemesi 38 milyar dolara ulaştı. Juul, geleneksel olmayan sigara ürünleri pazarının yaklaşık dörtte üçünün perakende satışlarında 1,8 milyar doları gördü. Ürünün popülaritesi de üç yılda önemli ölçüde arttı.

Peki, kısa bir sürede böyle bir başarıya ulaşan Juul'un sırrı ne? Bunun için önce şirket hakkında bazı bilgilere değinmemiz gerekiyor.

Juul nedir?
Juul, 2017 yılında San Francisco merkezli bir buharlaştırıcı üreticisi olan Pax Labs tarafından üretildi. 2007'de, Stanford Üniversitesi'ndeki tasarım programından mezun olan James Monsees ve Adam Bowentarafından hayata geçirilen Pax, daha önce Ploom olarak adlandırılıyordu. Crunchbase'e göre, Fidelity Investment'ın dört finansman turunda 106,1 milyon dolar yatırım aldı. Inc. dergisine göre ise Pax'in 2015'ten önceki iki yılda satış artışını yüzde 200 olarak kaydedildi ve 500 bin buharlaştırıcı satıldı.

Juul, ürün olarak 2015 yılında tanıtıldı ve bu üründe Juul ekibi tarafından geliştirilen özel bir nikotin karışımı kullanıldı. Bowen'e göre Juul, diğer e-sigaralardan 10 kat daha fazla nikotin içerdiği için piyasadaki benzer ürünlere kıyasla daha fazla öne çıkıyor. Bowen, karışımın ardındaki fikrin, sigara içenlerin vaping ile tatmin edici olmayan bir deneyimden sonra sigaraya geri dönme ihtiyacını ortadan kaldırmak olduğunu söylüyor. Juul ile sigarayı bırakmak çok kolay. Juul Türkiye olarak size orijinal ürünleri en uygun fiyatlarla ulaştırıyoruz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER