İşte Whatsapp'ın yeni yıl güncellemeleri

İşte Whatsapp'ın yeni yıl güncellemeleri

İşte Whatsapp'ın yeni yıl güncellemeleri

WHATSAPP, INSTAGRAM'IN REELS ÖZELLİĞİNİ GETİRECEK
Kısa video formatları sosyal medya platformları arasında sıkı bir rekabet konusu oldu. İlk olarak TikTok ile popülerleşen bu özellik Instagram'a da gelmişti. Instagram, Reels özelliğine yeni güncellemeler eklerken, bu formatın Meta'nın bir diğer platformunda da piyasaya sürüleceği iddia edildi.

Şirket, Mart ayında Reels özelliğini Facebook uygulamasına entegre etti. Ancak şirketin planlarında WhatsApp Reels de yer alıyor. Bu iddiayı aylar önce WABetaInfo ortaya attı. İddiaya göre, Instagram Reels videolarının doğrudan WhatsApp'ta açılması sağlanacak. Yani kullanıcılar Instagram'a girmek zorunda kalmayacak.

WHATSAPP'TA OTURUMU KAPAT ÖZELLİĞİ
Yine bir başka sızıntının kaynağı WABetaInfo. Bu iddiaya göre, WhatsApp'ın bir oturumu kapat özelliği üzerinde çalıştığı görüldü. Tıpkı Facebook ve Instagram'daki gibi oturumu kapatma seçeneği olacak.

Söz konusu özellik, bir cihazda oturumu kapatıp başka bir cihazda oturumunuzu açık tutabileceğiniz için çoklu cihaz güncellemesiyle uyumlu olacak. WABetaInfo bunu WhatsApp'ın beta sürümünde testte gördüğünü yazdı.

WHATSAPP, HERKES İÇİN SİLMEYİ SÜRESİZ YAPACAK
WhatsApp, 'herkes için silme' özelliğini geliştirmeye devam ediyor. Son sızıntılar, bu özelliğin süresinin sınırsız olacağı yönünde. Şu anda bir mesajı karşı taraftan da silebilmek için süre sınırı 68 dakika 16 saniye. Bu süre geçtikten sonra ne yazık ki mesajı sadece kendiniz için silme şansınız var.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER