ISO Belgesi Nasıl Alınır?

ISO Belgesi  alma konusunda istekli firmaların çoğu belgelendirme sürecinin nasıl işlediğini merak eder. Bu noktada karşılaşılan ISO belgesi nasıl alınır sorusunun cevabı aslında oldukça basittir.

ISO Belgesi Nasıl Alınır?

ISO Belgesi  alma konusunda istekli firmaların çoğu belgelendirme sürecinin nasıl işlediğini merak eder. Bu noktada karşılaşılan ISO belgesi nasıl alınır sorusunun cevabı aslında oldukça basittir.

ISO belgesi alma süreci firma tarafından sürdürülebilecek bir proses değildir. Prosesi sürdürmesi ve belgelendirme sürecini başarılı kılması açısından bir danışmanlık firması ile çalışılması gerekir. Toemkalite olarak bu konuda sunduğumuz hizmetle sertifikayı verecek olan bağımsız kuruluşun sizi denetlemesi için gerekli başvuruları yapıyoruz. Başvurular yapılırken ve denetim süreci başlamadan önce ISO belgesi alma sürecinin başarılı olması noktasında da belgenin gerektirdiği şartların yeri getirilmesi için her türlü desteği sağlıyoruz.

İşletme tarafından yerine getirilen şartlar sonrasında bağımsız ve akredite olmuş firma işletmeyi denetleyerek ISO belgesi almaya yeterli olup olmadığına karar verir. Denetim süreci oldukça detaylı ve hassas bir süreç olduğunda burada problem çıkmaması adına her türlü detay dikkate alınır. Denetim süreci başarılı tamamlanırsa firma belge almaya hak kazanır.

ISO Belgesi Süreli midir?

ISO 9001 belgesi  ve ISO 27001 belgesi başta olmak üzere ISO belgesi olarak kabul edilen bütün standartlar belirli süreler için firmalara verilir. Belgelerin tarihleri geçmeden önce denetim firması tekrardan denetleme ve kontrol yaparak firmanın bu belgeyi kullanmaya yeterli olup olmadığına bakar.

Firmanın ISO belgesi konusunda yetersiz olduğu anlaşıldığında ise bir takım uygunsuzluklar bildirilir ve denetim için tekrar bir zaman tanınır. Bu süre içerisinde gerekli düzeltmeleri ve iyileştirmeleri yapan firma ISO belgesi alma konusunda başarılı bir şekilde denetim sürecini atlatır.

Toemkalite Neler Vaat Eder?

Toemkalite olarak yıllardır ISO belgesi alma sürecinde hizmet sunduğumuz firmaların kısa sürede ve başarıyla belge almasını sağladık. Şimdiye kadar danışmanlık yaptığımız her firma ISO belgesi almayı başarırken proaktif anlayışımız sayesinde karşılaşılabilecek sorunları önceden tespit ederek hiçbir problem yaşanmamasını sağladık.

Siz de ISO 9001 belgesi ve ISO 27001 belgesi gibi en çok tercih edilen belgeleri işletmeniz için almak ve süreci kısa sürede başarıya ulaştırmak için hemen toemkalite.com üzerinden bizimle iletişim kurabilirsiniz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER