Irkçılığa Destek Çağrısı

Irkçılığa Destek Çağrısı

Irkçılığa Destek Çağrısı

 Beşiktaş'ın en başarılı oyuncularından olan Ganalı Prince Boateng iyi bir hücumcu. Ofansif orta saha oyuncusu olan Boateng, Gana'da 9 kez milli takım forması giydi. Almanya'da doğan ve çocukluğu orada1xbet giriş geçen oyuncu küçük yaşta futbola başladı. Bundesliga ve Premier Lig kulüplerinden olan PorsÇok uzunmouth'ta da oynayan oyuncu siyah beyazlı takımın yıldız isimlerinden birisi. 31 Ocak 2020'den itibaren Beşiktaş'ta kiralık oyuncu olarak yer alan Coateng ırkçılık karşıtı sosyal medya paylaşımı ile dikkat çekti. 1xbet

kazandırıyor.

 George Floyd'un Ölümü

 Amerikan polisinin siyahi vatandaşlarına davranışları dikkat çekmeye devam ediyor. 25 Mayız günü gözaltına almaya çalışırken polisin boğasına basması sonucu hayatını kaybeden George Floyd'un ölümü bunu yapan polislerin görevden alınmasına rağmen tepki çekmeye devam ediyor. Bu olaya ve ırkçılığa bir tepki de Boateng'den geldi. 1xbet girişşansınızı arttırır.

 Sosyal Medya Paylaşımı

 Boateng sosyal medyada yayınlanan mesajında herkesin ırkçılığa karşı tepki göstermesinin önemli olduğunu söyledi. Ancak bu tepkilerin biraz geç kalması ve herkesin bu tepkiyi paylaşmak istememesi durumunu anlamadığını da belirtti. Özellikle meslektaşlarına seslendiği mesajında ırkçılık gibi bir nefret suçuna karşı tek başına mücadele etmenin yetersiz olduğunu ve herkesi tepki çekmeye davet ettiğini de vurguladı. Çok uzun bir süredir ırkçı saldırıların olmasının ve artık buna karşı herkesin sesinin yükseltmesi gerektiğini vurgulayan oyuncunun mesajı dikkat çekti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER