İnstagram Story

İnstagram Story

İnstagram Story

İnstagram Story

İnstagarm tüm dünyada herkesin kullandığı uygulamalar arasındadır. İnstagram uygulamasında yapılabilecek birçok aktivite bulunuyor. Bir fotoğraf ve video paylaşımı uygulaması olan İnstagram üzerinde herkes hesap açabiliyor İnstagram tamamen ücretsiz olarak herkes tarafından kullanılabiliyor.

Kolay bir şekilde İnstagram kullanabilmek için telefonlara gerekli uygulamaların yüklenmesi gerekiyor. Üyelik açma işlemleri belirli şartlar altında gerçekleştiriliyor. İnstagram tarafından sunulan özellikler arasında story sistemi bulunuyor. Story, anlık olarak paylaşılan gönderileri temsil ediyor. Her kullanıcı resim ve videolarını story atarak takipçileriyle paylaşabiliyor. Türkçe karşılığı hikaye olan bir kelimedir.

İnstagram Story Nasıl Atılır?

İnstagram hesabı açanlar stroy atmanın yollarını arıyor. STory atmak için öncelikle aktif bir hesaba sahip olmak gerekiyor. Story atmadan önce öncelikle paylaşılacak olan gönderiyi seçmek gerekiyor. Gönderiyi seçerek "+" işaretinden hikaye seçeneğini kullanabilirsiniz. İnstagram her zaman kullanıcıların daha kolay işlem yapmasına yardımcı oluyor. Sistem üzerinden kolaylıkla her kullanıcı hikaye gönderimi yapabiliyor.

İnstagram üzerinden story göndermek için şu adımlar takip edilmelidir;

  • İnstagram uygulamasını açmak
  • Ana sayfada bulunan "+" tuşuna basmak
  • Hikaye özelliğini seçmek
  • Paylaşılacak olan gönderiyi seçerek gönder tuşuna basmak

Story gönderimleri kısa süre içinde tamamlanabiliyor. İnstagarm kurallarına uygun olan gönderileri paylaştığınıza emin olmanız gerekiyor. Kurallara uygun olmayan tüm gönderiler otomatik olarak sistem tarafından silinebiliyor.

İnstagram Story Atmak Ücretsiz mi?

İnstagram yaptığı tüm özellikleri ücretsiz olarak üyelere sunuyor. Kullanıcılar istediği kadar gün içerisinde story atabiliyor. Story atmak isteyenler herhangi bir ücret ödemiyor. Kurallara uygun olacak şekilde gönderimi paylaşımı her an yapılabiliyor. Kullanıcılar belirledikleri gönderileri story paylaşarak takipçilerine gösterebiliyor. Story hakkında bilinmesi gereken birçok bilgi bulunuyor. Story üzerine instagram tarafından sunulan birçok efekt ve yazı eklenebiliyor. Tüm etiketler ücretsiz bir şekilde kullanılabiliyor.

İnstagram Hikayesi Ne Zaman Siliniyor?

İnstagram story atan kişiler 24 saat sonra hikayeye ulaşamıyor. Story özelliği sadece 24 saat geçerlidir. Paylaşılan tüm story paylaşımları profilde 24 saat duruyor. 24 saat sonunda otomatik olarak sistem tarafından siliniyor. Silinen hikayeleri artık hiç bir kullanıcı göremiyor. Kullanıcılar profilinden arşiv kısmına girerek istediği tüm eski hikayelerine ulaşabiliyor. Hikaye görünümleri sadece profil sahibine özeldir.

İnstagram Story Düzenlemesi

İnstagram üzerinden story paylaşıldığında birçok ayar yapılabiliyor. İnstagram tüm hikayeler için özel filtreler ve efektler sunuyor. Her kullanıcı tüm efektleri ve filtreleri ücretsiz olarak kullanabiliyor. Kullanılacak olan efektlerle story paylaşımları daha özel olabiliyor. Efektler kısmında yer alan tüm liste her kullanıcı tarafından gönderiye eklenebiliyor.

İnstagram Story Süresi

İnstagram üzerinden paylaşılan storyler 15 saniyedir. 15 saniyeden uzun storyler 15 saniyeye bölünerek profile ekleniyor. 30 saniyelik bir video paylaşımı yapılıyorsa, 15 saniyeye bölünmüş şekilde iki story olarak gönderilecektir. Paylaşılan video süresini hesaplamak doğru bir karar olacaktır.

Kaynakça

Lavivabet (2022, Jan 4). Lavivabet Giriş. https://lavivabet.vip/

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER