İngilizce Öğrenirken Kullanabileceğiniz 7 İpucu

Dil öğretmenin metotları günümüzde her geçen gün artmaya devam ediyor. Bu noktada İngilizce dili öğrenmekte başarısızlık yaşayan birçok kişi yeni yöntemleri deniyor. Bu yöntemleri denerken, üzerinde durulan ipuçları ise süreci çok daha hızlı hale getiriyor. Sizler için derlediğimiz ve başarısı kanıtlanmış online İngilizce konuşma mikro metotlar ile dil öğrenme sürecinizi daha akıcı ve başarılı bir hale getirebilirsiniz.

İngilizce Öğrenirken Kullanabileceğiniz 7 İpucuDil öğretmenin metotları günümüzde her geçen gün artmaya devam ediyor. Bu noktada İngilizce dili öğrenmekte başarısızlık yaşayan birçok kişi yeni yöntemleri deniyor. Bu yöntemleri denerken, üzerinde durulan ipuçları ise süreci çok daha hızlı hale getiriyor. Sizler için derlediğimiz ve başarısı kanıtlanmış online İngilizce konuşma mikro metotlar ile dil öğrenme sürecinizi daha akıcı ve başarılı bir hale getirebilirsiniz.

1.) İngilizce Anlama Yeteneğinizi Sürekli Test Edin!

Online İngilizce konuşma sürecinde İngilizce anlama yeteneğinizi sürekli olarak zorlamak dil yeteneğinizin gelişmesini sağlayacaktır. Bunu İnternet üzerinden izlediğiniz dizileri altyazı olmadan izleyerek, dinlediğiniz İngilizce şarkıları anlamaya çalışarak ya da İngilizce okumalar yaparak yapabilirsiniz. Sadece bununla kalmayıp İngilizce haberleri takip edebilir ve bunları anlamak için kendinizi zorlayabilirsiniz. Online İngilizce dersleri ilk etaplarında olsanız dahi anlama yeteneğinizi zorlamak, sizi ciddi anlamda geliştirecektir. Bunu yaparken süreç içerisinde geliştiğinizi net olarak, anlayabilirsiniz. İngilizce dinleme yeteneğinizi test etmek için https://learnenglishteens.britishcouncil.org/skills/listening sitesini ziyaret edebilirsiniz.

2.) Hatalar Üzerinden Gidin

Online İngilizce dersleri alırken bilmeniz gereken en önemli şey hatalarınızın önemi olmalıdır. Dil öğrenme sürecinde tekrarlı bir şekilde yaptığınız hatalar sizin İngilizce öğrenmek konusunda probleminizin nerede olduğunu daha iyi anlamanızı sağlar. Bu yüzden yaptığınız hataların üzerine giderek online İngilizce konuşma sürecinizi hızlandırabilirsiniz.

3.) Kelime Egzersizlerini Arttırın

İngilizce kelime egzersizleri İngilizce konuşma sürecinde oldukça önemli. Bu egzersizlerin sayısını farklı yöntemlerle arttırabilirsiniz. Online İngilizce dersleri için kullanılan online kelime saklamanıza izin veren uygulamaları kullanabilir, günlük hayatta kullandığınız küçük defterlere sık sık not alabilirsiniz. Bu noktada dikkat etmeniz en önemli konu not ettiğiniz her kelimenin İngilizce kelime haznenize yerleştiğinizden emin olun. Bu kelimeleri sık sık tekrar ederek, başarı yakalayabilir ve online İngilizce konuşma sürecinizi hızlandırabilirsiniz.

4.) Çizgi Romanlar Algı Seviyenizi Arttırır!

Çizgi romanlar yapıları gereği algı seviyenizi ve bununla beraber İngilizce konuşma seviyenizi arttırmak için oldukça işe yarardır. Online İngilizce dersleri ile ilgileniyorsan, karşına birçok çizgi roman serisi internet üzerinde çıkabilir. Bu çizgi romanların hareketleri ve yazıları, beyninin İngilizce anlama farkındalığını mutlaka arttıracaktır. Bu nedenle internet üzerinden ya da aldığın çizgi dergileri ile çizgi romanlar okumak, seni geliştirmek için oldukça önemlidir.

5.) İngilizce Konuşan Arkadaşlar!

Günlük hayatta sürekli olarak İngilizce konuşan ya da İngilizce öğrenmeye çalışan ve seninle aynı dili bilmeyen kişilerle arkadaşlık etmek dil seviyeni arttıracaktır. Bunun bir farklı opsiyonu ise Preply gibi platformlar üzerinden ana dili İngilizce olan hocalardan Online İngilizce kursu almak olabiliyor. İngilizce arkadaşlar edinmek için internet üzerinde bulunan platformları kullanabilir aynı zamanda Preply’den ders alabilirsin.

6.) Preply İngilizce Günlük Konuşma Kursu Alın!

Preply Türkiye’de ve dünyada sunduğu hizmet ile eşsiz bir ayrıcalık sunuyor. Dünyanın bütün ülkelerinden İngilizce ya da başka bir dili bilen uzman özel öğretmenlerden İngilizce konuşma kursu alabiliyorsun. Ekstra olarak ise bu aldığın dersler online sınıfta seninle özel iletişim kurularak verildiği için günlük hayatının herhangi bir rutinine bu alışkanlığı sığdırabiliyorsun. Bu noktada online İngilizce konuşma kursları senin için hayat kurtarıcı olabilir. Preply İngilizce günlük konuşma kurslarını denemek için https://preply.com/tr/öğretmeni-s-gunluk-ingilizce/skype

Linke tıklayabilirsiniz.

7.) Kendinle İngilizce Konuş!

Gün içinde iç sesimiz bir türlü susmak bilmez. En sessiz saatlerde bile bize sürekli bir şeyler anlatan bu iç sesi İngilizce konuşturmak senin için oldukça keyifli bir egzersiz olabilir. Üstelik bunu sürekli olarak yapmak senin için keyifli ve farkındalığını arttıran bir aktivite olabilir. Online İngilizce konuşma metodu sayılmasa bile, iç sesinle İngilizce konuşma sürecin, dil öğrenme serüvenine büyük katkılar sunacaktır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER