İngiliz Vatandaşlığı

İngiliz Vatandaşlığı

İngiliz vatandaşlığı başvurusunda bulunabilmek için belirli kurallar getirilmiştir. Ankara antlaşması İngiltere vize şartlarına göre vatandaşlık için süresiz oturma izni almış olmak gerekiyor. Ankara antlaşması vizesi alan 5 yıl İngiltere’de kalan kişiler süresiz oturma izni alabiliyor. Firma vermiş olduğu danışmanlık hizmetleri ile vatandaşlık almak isteyenlerin, süresiz oturma izni aldıktan 1 yıl sonra İngiliz vatandaşlığı başvurusunda bulunulabileceğini belirtiyor.

İngiltere Vizeleri

Ankara antlaşması İngiltere vizeleri, gidiş amacına göre değişmekte ve her vize türünün başvuru şartları, evrakları farklı olmaktadır. Ankaraantlasmasi.com sitesinde belirtildiğine göre İngiltere vizeleri olumlu değerlendirildiğinde 1 yıl geçerli vize verilmiş olur. Çeşitli vize uzatma işlemleri ile vize süresini 5 yıla tamamlayanlar, sürekli oturum için başvuruda bulunabiliyor. Sürekli oturum iznini alanlar, bu izinden 1 yıl sonra İngiltere vatandaşlık başvurusunda bulunabiliyor. Vize başvuru şartlarını firma kendileri ile iletişime geçenlere detaylı olarak veriyor.

İngiltere Vize Reddi

Ankara antlaşması İngiltere vize başvuruları gerekli şartlar taşınmadığı gerekçesi ile ret edilebilmektedir. Vize reddine karşı başvuruda bulunulabiliyor.

İngiltere vize türlerinin ret nedenleri şunlardır;

  • Sahte belge ya da bilgi sunmak
  • Puanlama sisteminden yeterli puan alamamak
  • Kişisel bilgilerde eksiklik ya da yanlışlık bulunması
  • İngiltere kurumlarından bilgi ve belge saklamak

İngiltere vize reddi başvuruları için firma danışmanlık hizmeti veriyor ve danışmanlarından destek alınmasını tavsiye ediyor.

Vize Türleri

Ankara antlaşması vizelerinin birbirinden farklı olduğu ve vize türüne göre başvuru şartlarının değiştiği bilinmektedir. Firma, web sitesi üzerinden tüm vize türleri ile ilgili ayrı ayrı hizmetler veriyor. Ankara antlaşması İngiltere vize türleri, çalışma vizesi, eğitim vizesi, ziyaret vizesi, yerleşme vizesi, süre uzatımları, vatandaşlık gibi farklı türlerden oluşmaktadır. Tüm vize işlemleri için danışmanlık destek hizmeti veriyorlar.

Vize Süreleri

İngiltere vizeleri için verilen süreler, kısa ve uzun süreli olabiliyor. Ziyaret vizeleri daha çok 6 aydan kısa olacak şekildedir. Ancak yapılan başvuru şartlarına göre vizeler, 6 ay, 1 yıl, 2 yıl, 5 yıl ve 10 yıl olarak verilebiliyor. Vize sürelerini uzatarak 5 yılı dolduranlar sürekli oturma iznini alabiliyor.

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2020, 09:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER