İmplant Tedavisi

İmplant Tedavisi

İmplant Tedavisi

İmplant Tedavisi

Özellikle diş kaybı yaşayan kişilerde implant tedavisi sıklıkla tercih edilen bir tedavi yöntemidir. Çürükler veya herhangi yaşanan bir kazadan dolayı kaybedilen dişlerin yerine ana dişe neredeyse en yakın olan tedavi yöntemi implant tercih edilerek yapılabilir.

Özellikle implant tedavisi ile yapılan dişler kullanım açısından rahat olduğu için birçok kişi bu yöntemi tercih etmektedir.

İmplant Diş Kimler İçin Uygundur?

18 yaşını doldurmuş, yüz ve kemik yapısı ile ilgili gelişimini tamamlamış herkese implant tedavisi yapılabilir. Öncelikli olarak tüm bu ölçümler gerçekleştirilir ve bunun ardından kişinin implanta uygun olup olmadığına karar verilerek tedavi yapılır.

İmplant diş yaptırmak isteyen kişilerin ağız filmlerinin çekilmesi ve birkaç tane tahlilin yapılması doktor tarafından talep edilmektedir. Bu talepler sonucunda hasta uygun bulunursa İmplant tedavisi yapılır.

İmplant Diş Faydaları Nelerdir?

Özellikle hareketli olarak kullanılan takma dişlerin zaman içerisinde hastalarda sorunlara sebep olduğu biliniyor. Hastanın kilo alıp vermesi veya takma dişi ağzında unutması, yemek yerken tam randımanlı olarak bu dişten faydalanmaması gibi birçok sorun vardır.

Gelişen teknolojinin diş tedavi yöntemlerine katmış olduğu en güzel işlemlerden bir tanesi implant diş tedavisidir. İmplant dişin faydası neredeyse ana dişe yakın bir kullanım sağlamasıdır. Diğer faydası ise doğal bir görünüme sahip olmasıdır.

İmplant Diş Yaptırmadan Önce Nelere Dikkat Edilmelidir?

İmplant tedavisi biraz zaman alan bir tedavi yöntemidir. Öncelikli olarak diş etlerinin hazır olup olmadığı kontrol edilir. Daha sonrasında titanyum vidalar diş etlerine yerleştirilir. Bu vidaların ağız ile uyum sağlaması için bir süre beklenir.

Bunun ardından alınan diş ölçüsüne göre protez dişler bu videoların üzerine takılır. İmplant diş tedavisinin biraz zaman alacağını göze alarak bu tedavi yöntemine başlamak gerekmektedir.

İmplant Diş Tedavisi Kaç Aşamadan Oluşur?

İmplant tedavisinde öncelikli olarak doktor hastayı muayene eder. Daha sonra ihtiyaç duyulan tedavi yöntemini ayrıntıları ile ilgili hasta ile görüşüyor. Bunun ardından hastanın onay vermesi ile beraber gerekli olan tahliller ve filmler yapılır.

Tüm bu yapılan işlemlerde hastalığın implant tedavisine uygun olduğu anlaşılırsa tedavinin adımları uygulanır.

Gülüş Tasarımı Nasıl Yapılır?

Ağız ve diş yapısı ile ilgili estetik yapmak isteyen kişilere gülüş tasarımı yapılır. Gülüş tasarımında öncelikli olarak varsa eksik dişler tamamlanır. Daha sonrasında dişlerin temizlenmesi, diş aralarının kapatılabilmesi için gerekli tüm adımlar yapılır. Bu adımlarla ilgili bilgileri almak için ve gülüş tasarımı fiyatları ile ilgili bilgilere ulaşmak için diş hekimleriyle görüşebilirsiniz.

Gülüş Tasarımı Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Gülüş tasarımı yöntemleri arasında diş etlerinin dengelenmesi, zirkonyum kaplama, dişlerin beyazlatılması, diş temizleme işlemleri, implant, lamine yapılması gibi birçok yöntem bulunmaktadır. Bu kapsamda; gülüş tasarımı fiyatları yapılacak olan işleme göre değişebiliyor.

Gülüş Tasarımı Tedavi Fiyatları

Gülüş tasarımı ile ilgili olarak fiyatlar araştırılabilir. Yapılacak olan tasarım yöntemlerine bağlı olan gülüş tasarımı fiyatları ile hastanın ihtiyaçları gibi birçok ayrıntı fiyatların belirlenmesinde önemli rol oynamaktadır.

Zirkonyum Kaplama Nasıl Uygulanır?

Estetik sorunlarla zirkonyum kaplama dişin ölçüsü alındıktan sonra uygulanır. Alınan ölçüye göre özel porselen diş protezleri yaptırılır. Daha sonrasında hastanın sorunu olan dişlerine bu protez takılır.

Zirkonyum Kaplama Avantajları Nelerdir?

Diğer kaplama yöntemlerine göre zirkonyum kaplama yönteminin birçok avantajı bulunuyor. Bunlardan en önemlisi oldukça doğal bir görüntü vermesidir.

Zirkonyum Kaplama Kimler İçin Uygundur?

Herhangi bir sağlık sorunu olmayan, diş tedavisi sırasında problem oluşturacak bir hastalığa sahip olmayan herkes zirkonyum kaplama yaptırabilir.

Zirkonyum Kaplama Yaptıranlar Memnun Mu?

Birçok kişi Zirkonyum kaplama yaptırmaktan memnundur. Çünkü doğal dişe en yakın saydam görüntünün olması, sağlam olması zirkonyum kaplamadan memnun kalmak için yeterlidir.

Zirkonyum Kaplama Sırasında Ağrı Olur Mu?

Zirkonyum kaplamada tıpkı diğer tedavi yöntemlerinde olduğu gibi kişilerin acı hissetme durumları farklılık gösterdiği için anestezi işleminin ardından yapılmaktadır.

Zirkonyum Kaplama İşlemi Ne Kadar Sürer?

Dişlerin ölçüsünün alınması daha sonrasında bu ölçülere uygun dişin siparişinin verilmesi ve dişler geldikten sonra hastanın ağzına takılması adımlarını içermektedir. Dolayısıyla; zirkonyum kaplama birkaç farklı aşamadan oluştuğu için bir süreç içerisinde gerçekleştiğini söyleyebiliriz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER