Huawei Kirin 980

Huawei Kirin 980
Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticilerinden birisi olan Huawei, özellikle amiral gemisi modellerinde kendi işlemcilerini kullanarak, dışa bağımlılığı minimuma indirmek istiyor. Bu kapsamda şirket Kirin 980’e odaklanmış durumda.Kirin işlemcileri ile cihaz maliyetlerini düşüren Huawei, optimizasyonlar ile performansı artırabiliyor. Geçtiğimiz yıl IFA’da, Kirin 970’i tanıtan şirket, şu anda yeni amiral gemisi modellerine güç verecek olan Kirin 980 üzerinde çalışıyor.

TSMC’nin 7 nm FinFET fabrikasyon süreci ile üretilen işlemcide, NPU’nun çok daha gelişmiş hale geldiği belirtiliyor. Ayrıca, Huawei’nin bu işlemcide kendi GPU’sunu kullandığı ve böylece Snapdragon 845’de yer alan Adreno 630’a kıyasla 1.5 kat daha fazla grafik performansı sunduğu bir diğer önemli iddia.

Bu yeni işlemciden güç alan ilk telefonların Huawei Mate 20 ve Huawei Mate 20 Pro olması bekleniyor. İlerleyen günlerde ortaya çıkan olan test sonuçları ile IFA 2018‘de tanıtılacak işlemcinin sunacağı performansı daha Süperbahis iyi anlayabileceğiz

Güncelleme Tarihi: 23 Temmuz 2018, 18:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER