Hidrolik Filtreler

Hidrolik Filtreler

Hidrolik Filtreler

Hidrolik filtreler çeşitli sistemlerde filtrasyonu sağlayan boru tesisatı ekipmanlarıdır. Hidrolik filtreler karakteristik özelliklere sahip filtrasyon malzemesinden üretilmiştir. Bu nedenle sistemlerin devir daim hatlarındaki akışkanın direncine dayanıklı olarak filtreleme işlemleri yapar.

Hidrolik filtre kullanılan sistemlerde çeşitli proseslerde kullanılan makinelerin motorlarının yanma odasına istenmeyen partiküllerin kaçmasını engeller. Ayrıca homojen bir ortamın sağlanması için gereken tüm koşulları sağlar.

Bu nedenle fabrikalarda, laboratuvarlar da ve hidrolik sistemle çalışan makinelerde kullanılmaktadır.

Kullanıldığı sistemin ömrünü uzatarak ani ve yıkıcı sistem bileşeni arızalarını önler. Ayrıca kolayca monte edilebilir ve bakımı masrafsızdır.

Bu nedenle sistemi dış etkenlere karşı korumak için birçok işletme hidrolik filtreleri tercih eder. Böylece proses sürecinde hidrolik sistemle çalışan hatlar kirlilik oluşturan partiküllerden arındırılmış oluyor.

Türkiye’de hidrolik filtre üreten birçok firma yer almasına rağmen her hidrolik filtrenin kalitesi aynı değildir. Sacdan yapılmış galvanizli, delikli olarak üretilen filtreler tozlu ve nemli ortamlarda dahi istenilen verimi sağlayabilme özelliğine sahip olduğundan en çok tercih edilen filtrelerdir. Bu filtrelerin üretimini ise Holder Filter global ölçekteki hidrolik filtre üreticilerinin ürünlerinin endüstri standartlarında muadillerini üretmektedir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER