Hasta Yataklarının Hastalar Üzerindeki Etkisi Nedir?

Hasta Yataklarının Hastalar Üzerindeki Etkisi Nedir?

Hasta Yataklarının Hastalar Üzerindeki Etkisi Nedir?

Hasta Yataklarının Hastalar Üzerindeki Etkisi Nedir?

Hasta yataklarının özellikle yatan hastalar üzerinde etkisi büyüktür. Bu yataklar hastalar için özel olarak hazırlanmış yataklardır. Tasarlanırken her zaman hastanın rahat etmesi ve konforunun bozulmaması esas alınmıştır. Hasta yatakları hastanın rahatlığını sağlarken aynı zamanda kendine güveninin geri gelmesini sağlayan bir etmendir. Örnek verecek olursak kişiler sürekli olarak birilerinden hareket etmek uzanmak, kalkmak gibi şeyler için yardım isterler. Bu durum kendilerini muhtaç görmelerine sebep olabilir.

Kumandalı hasta yatağı sayesinde kişi bir yeri ağrıdığında, oturmak istediğinde veya yön değiştirmek istediğinde kendisi parmağı ile bir tuşa basarak halledebilir. Bu sayede dış etkenlere daha az ihtiyaç duyar ve kendisini rahatlamış hisseder.

Hasta Yatakları Fiyatları Nasıldır?

Hasta yataklarının fiyatları oldukça değişiklik göstermektedir. Bu değişikliğin sebebi ise yatakların her birinin özelliklerinin birbirinden farklı olmasıdır. Örnekle motorlu yataklarla manuel yatakların fiyatları birbiri ile aynı değildir. Hasta yataklarında özellikler arttıkça fiyat da artmaktadır. Aynı zamanda kişilere özel olarak, hastalıklara özel olarak tasarlanan yatakların fiyatları da daha farklıdır. Hasta yataklarını satın almak veya hasta yatağı kiralama işlemlerinde de fiyatlar farklılık göstermektedir.

Hasta Yataklarının Konumu Nasıl Olmalı

Hasta yataklarının konumu, hastanın kendisini iyi hissetmesi için oldukça önemlidir. Örnekle; bir hasta yatağı odaya koyulduğu zaman güneş direkt olarak yüzüne temas etmemelidir. Bu durumdan kişi rahatsız olabilir. Toz oluşumu, bakteri oluşumunun önüne geçmek için odada her zaman ihtiyaç dâhilinde olan eşyalar bulundurulmalıdır. Hastanın düşme tehlikesi bulunuyorsa eğer, yatak korumalıkları kalkık olmasına rağmen kesici aletler, kırılacak ürünler, hastaya zararlı olan eşyalar o bölgede bulundurulmamalıdır.

Camın açılma durumlarında, hasta yatağı içinde bulunan hastaya, rüzgarın ya da havanın direkt vurmayacağı şekilde konumlandırılmalıdır. Aynı zamanda hasta yataklarının konumu ışığı direkt göze alacak şekilde olmamalıdır. Yani bir hasta yatağı kişi nasıl daha rahat edecekse rahatsız olmayacaksa o şekilde konumlandırılmalıdır.

Hasta Yataklarının Bakıcılar Üzerinde Etkisi Var mıdır?

Hasta yataklarının, hastalardan sonra en büyük etkisi bakıcılarının üstünedir. Bunun sebebi ise hasta yataklarının bakıcılarının işlerini oldukça kolaylaştırmasıdır. Alt alma işlemlerinde daha kolay bir şekilde hastayı hareket ettirirler, kıyafet değiştirirken yatak genişliği ile kolay bir şekilde işlemlerini tamamlarlar, yemek yedirmek istediklerinde hastanın sırt kısmını kumanda yardımı ile kaldırarak kolay bir şekilde yedirebilirler.

Aynı zamanda hasta yataklarının daha steril bir şekilde olması da bakıcılarının işlerini kolaylaştırır. Hasta yataklarının kolay kullanımı sayesinde parmaklarını hareket ettirebilen her hasta çoğu işini kendi göreceğinden dolayı bakıcıyı yormadan zaman geçirebilirler. Hem hasta rahatlığı hem de bakıcıların rahatlığı için bütün hasta yatakları özel olarak üretilmektedir. Sizlerde sizlere en uygun olan hasta yatağını bulmak, fiyatları öğrenmek ve hasta konforunu sağlamak için Hürriyet Medikal ile iletişime geçebilirsiniz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER