Galaxy S10 kamerası çok konuşulacak!

Galaxy S10 kamerası çok konuşulacak!
Günümüzdeki çoğu akıllı telefon üreticileri daha kaliteli kamera deneyimini kullanıcılarına sunmak adına, çift kamera kurulumuyla karşımıza çıkmaktalar. Görüyoruz ki bazı üreticiler çift kamera kurulumu da yetersiz bularak, kamera sayısını artırmayı planlıyorlar.

Bu firmalardan biri olan Samsung, hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz haftalarda üç arka kameralı Galaxy A7 modelini tanıtmıştı. Şimdi ise bir başka üç arka kameralı akıllı telefonuyla kullanıcıların karşısına çıkmaya hazırlanan Samsung, Galaxy S10 ile adından oldukça söz ettirecek.

Bugün yapılan sızıntıyla birlikte Galaxy S10 kamera özellikleri ortaya çıkartıldı. Sızıntıya göre yeni amiral gemisinin ana kamerası 12 megapiksel çözünürlükte olacak. Bu kamera sensörünün ise çift diyafram aralığına (f /1.5 ve f/ 2.4) sahip olduğunu da görmekteyiz.

Galaxy S10 kamera özellikleri
12 Megapiksel ana kamera sensörüne eşlik edecek olan 16 ve 13 megapiksel çözünürlük değerlerine sahip olan sensörleri de bizleri karşılıyor.

Geniş açılı kamera sensörü ile de karşımıza çıkacak olan Samsung, 123 derecilik görüş alanına sahip olan kamera sensörüyle de oldukça çok konuşulacak. Görünen o ki teknoloji devi, kamera deneyimini daha üst seviyelere çıkartmayı hedefliyor.

Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz günlerde ortaya paylaşılan raporlar ile birlikte üç farklı Galaxy S10 modelinin kullanıcılara sunulacağını müjdelemiştik. Kısacası, Samsung’da Apple’ın yaptığı gibi üç farklı amiral gemisi ile karşımıza çıkacak. Bu modellerin ise kamera özellikleri, ekran boyutları ve parmak izi okuyucuları bakımdan birbirlerinden farklı olması bekleniyor.
Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2018, 22:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER