Galaxy Note 9'u tanıtımı yapıldı

Galaxy Note 9'u tanıtımı yapıldı
Apple'ın iPhone X tanıtımı sonrasında geri düştüğü konusunda eleştiriler alan şirket, kendi akıllı telefon serisinin amiral gemilerine kıyasla önceki modeli olan Note 8 ile ilk bakışta çok farklı bir ürün sunmadı. Arka yüzdeki parmak izi okuyucuyu öne taşıyarak akıllı bir hamle yapan Samsung, su dayanıklılığı, hızlı kablosuz şarj, microSD ile artırılabilir depolama alanı, kulaklık jakı ve akıllı asistan Bixby düğmesiyle imza niteliğindeki özelliklerini de korudu.

Ancak 512 GB depolama alanı ve 8 GB bellekli model, bir telefondan çok bilgisayarı andırıyor. Dolayısıyla ciddi bir eşiği aştığımız bir noktada olduğumuzu kabul ederken, artık azılı rakipler diyebileceğimiz Apple ve Huawei'nin de sonraki aşamada ne yapacağını merak ediyorum. Bu yarışın gerçekten anlamlı bir noktada sonlanacağını düşünmesem de, 20 yıla yaklaşan teknolojik cihaz inceleme tecrübemde şu konuda düşüncem sabit: Önce donanım, sonra yazılım ilerliyor. Bu cihazın kapasitesini dolduracak içerik ve biçim, bugün değilse de yarın gelecek.

Galaxy Note 9'a dönersek, Android 8.1 Oreo işletim sistemi ile gelecek olan cihaz, son cihazlardaki deneyimi sunacak. Samsung, bu sene başında ülkemize geleceğini duyurduğu Samsung Pay'i getirmeyi başaramamış olsa da, cihaz NFC olmadan da kredi kartı manyetik bandının yerine geçecek bir teknolojiyle de donanmış durumda.
Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2018, 21:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER