Epilasyon Cihazının Temizliği Nasıl Yapılır?

Epilasyon Cihazının Temizliği Nasıl Yapılır?

Epilasyon Cihazının Temizliği Nasıl Yapılır?

Epilasyon Cihazının Temizliği Nasıl Yapılır?

Epilasyon cihazı ile istenmeyen tüylerden kurtulmanın birçok yolu vardır. Pratik oluşuyla tercih edilen epilasyon cihazlarının nasıl temizlediği ise merak konusudur. Bazı eşyalar gibi epilasyon cihazı da kişiye özel eşyalardır. Kişisel malzeme olması itibari ile hijyenik olmasına da özen gösterilmelidir.

Epilasyon cihazının temizliğini hem cihazın daha hızlı ve iyi çalışmasını sağlarken hem de hastalıklara karşı da bizleri korur. Epilasyon cihazlarının belli aralıklarla düzenli olarak temizliğinin sağlanması gerekir.

Epilasyon Cihazı Temizliği

Epilatörler ıslak ve kuru olmak üzere iki şekilde temizliği yapılır. Bazı epilasyon cihazları hem ıslak hem de kuru olarak kullanım özelliğine sahiptir. Eğer cihazınız sadece kuru kullanım için uygunsa kesinlikle su değdirmemeli ve kuru epilasyon temizlik yöntemleri kullanılarak hijyenik hale getirilmelidir.

Epilasyon Kuru Temizlik Nasıl Yapılır?

Epilasyon başlığı olarak adlandırılan Epilatör içerisinde yer alan kıl, toz gibi maddeleri epilasyon cihazının kendi fırçasıyla kendi fırçası, bezi veya mendili ile eğer bunlar yoksa diş fırçası kullanarak alınmalıdır. Fırçanın üzerine dezenfektanlı spreyi az miktarda kullanarak epilasyon cihazını hijyenik hale getiriyoruz. Ardından epilasyon cihazını kuruluyoruz ve bir kaç saat havalanmasını sağlıyoruz. Bu süreçte epilasyon aletini kullanımı pek önerilmez.

Epilasyon Cihazı Islak Temizlik Nasıl Yapılır?

İlk olarak her hangi anı oluşabilecek tehlikelere karşı epilasyon cihazı şarj oluyorsa elektrik ile bağlantısını kesiyoruz. Epilasyon başlıklarını çıkarıyoruz. Ilık su ile başlıkları yıkıyoruz. Başlıklar tamamen temizle hale gelinceye kadar bu işleme devam ediyoruz.

Fırça ve bez kullanarak başlıkları daha kolay ve güzel temizleyebiliriz. Son işlem olarak dezenfektan spreyi ile başlıkları silerek hijyenik olmasını sağlıyoruz. Başlıkları kuruladıktan ve havalandırdıktan sonra yerlerine geri takıyoruz.

Epilasyon Cihazı Yapılırken Dikkat Edilecek Noktalar

Epilasyon cihazının temizliğini tamamladıktan sonra kullandığınız fırça ve diğer malzeme türlerini de dezenfektan sprey ile temizlemeyi unutmayınız. Cihazınızın kullanım kılavuzunda temizlik ile ilgili bilgi veya temizlikte kullanılmaması gereken bir madde varsa okunmalı ve ona göre temizliğe yön verilmelidir.

Kesinlikle cihaz, elektrik ile bağlantısını kesildikten sonra temizlenmelidir. Temizlikten sonra parçalar ve cihaz nemli kalmayacak şekilde kurulanmalıdır. Eğer ıslak kalırsa küf tutabilir veya bozulabilir. Cihazınız su ile temas ettirilmesi uygun değil ise kuru temizlik yöntemini tercih

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER