Cinsel İsteği Arttırmanın Yolları

Cinsel İsteği Arttırmanın Yolları

Cinsel İsteği Arttırmanın Yolları

Libido veya cinsel dürtü, doğal olarak bireyler arasında değişir. Düşük cinsel istek sahibi olmak her zaman bir sorun değildir, ancak bir kişi libidosunu artırmak isterse, bir dizi etkili doğal yöntemi deneyebilir. Peki cinsel isteği arttırmanın yolları nelerdir?

 Kaygı, ilişki zorlukları, sağlık sorunları ve yaş libidoyu etkileyebilir. Düşük bir libido genellikle sorunlu olmasa da, bir kişinin ilişkilerini ve benlik saygısını etkileyebilir.

 Cinsel İsteği Arttırmanın Yolları

 Hem erkekler hem de kadınlar aşağıdaki yöntemleri kullanarak libidolarını artırabilir:

 Yüksek kaygı düzeylerine sahip olmak, hem erkekler hem de kadınlar için cinsel işlevsellik ve libido için ortak bir engeldir. Bu, yaşam stresi veya cinsiyete bağlı spesifik kaygı nedeniyle kaygı olabilir. Yoğun bir çalışma programı, bakım sorumlulukları veya diğer yaşam stresleri olan insanlar yorgunluk hissedebilir ve sonuç olarak düşük cinsel istekte bulunabilirler.

 Kaygı ve stres, birisinin ereksiyon olmasını veya sürdürmesini zorlaştırabilir, bu da kişinin seks yapmayı engelleyebilir. Genç erkeklerde erektil disfonksiyon incelemesi, depresyon ve anksiyetenin libido azalmasına ve cinsel işlev bozukluğunun artmasına neden olabileceğini düşündürmektedir.

 İnsanların cinsel isteği arttırmanın yolları arasında en etkili şeylerden biri olan, kaygıları yönetmek ve zihinsel sağlıklarını arttırma için yapabileceği birçok şey vardır.

 İlişki Kalitesini Artırmak

 Birçok insan, bir ilişkinin belirli noktalarında cinsel istek ve frekansta durgunluk yaşar. Bu, birisiyle uzun süre kaldıktan sonra veya bir kişi, ilişkilerinin samimi ilişkilerinde iyi gitmediğini algılarsa ortaya çıkabilir.

 Daha iyi cinsel deneyimlere sahip olmak, çabuk boşalmayı engellemek bir kişinin seks arzusunu artırabilir, böylece libidolarını artırabilir. Birçok durumda, insanlar dokunma, öpüşme, seks oyuncakları kullanma ve oral seks yapma konusunda daha fazla zaman harcayarak cinsel deneyimlerini geliştirebilirler.

 Kaliteli Uyku Almak

 İyi uyku almak cinsel isteği arttırmanın yolları arasında en önemlilerden biridir. Bir kişinin genel ruh halini ve enerji seviyelerini iyileştirebilir ve bazı araştırmalar uyku kalitesini libido ile ilişkilendirir. Kadınlarda, bir gece önce daha fazla uyku almanın ertesi gün cinsel istekleri arttırdığı gösterilmiştir. Daha uzun ortalama uyku süreleri olan kadınlar, daha kısa uyku süreleri olanlara göre daha iyi genital uyarılma yaşarlar.

 Besleyici Bir Diyet Yiyin

 Besleyici bir diyetin uygulanması, iyi dolaşım ve kalp sağlığını teşvik ederek ve libidoyu azaltabilecek belirli yiyecekleri kaldırarak insanların cinsel dürtülerine fayda sağlayabilir. Metabolik sendrom ve kardiyovasküler hastalık fiziksel cinsel işlevselliği etkileyebilir. Sebzelerden zengin, şekeri düşük ve yağsız proteinlerden oluşan bir diyet yemek, libidoyu etkileyen bozuklukları önlemeye yardımcı olabilir.

 Düzenli Egzersiz Yapın

 Düzenli egzersiz yapmak libidoya birçok şekilde yardımcı olabilir. Testosteron düzeylerini düşüren androjen yoksunluğu tedavisi gören erkeklerde düzenli egzersizin erkeklerin vücut imajı endişeleri, düşük libido ve ilişki değişiklikleri gibi sorunlarla başa çıkmasına yardımcı olduğu bilinmektedir.Ayrıca yüksek kondüsyon sayesinde cinsel ilişki performansı açısındanda inanılmaz fayda sağlar.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
indir full apk