Burun Kemiği Eğrilik Ameliyatı

Burun Kemiği Eğrilik Ameliyatı

Burun Kemiği Eğrilik Ameliyatı

Burun Kemiği Eğrilik Ameliyatı

Burun kemiği eğriliği ameliyatı burun estetiği kapsamına girEr. Burnun ön kısmı kıkırdaktan, arka kısmında kemikten oluşan septum; burun deliklerinin ve pasajlarının birbirinden ayrılmasını sağlayan, kemik ile kıkırdağın arasındaki duvardır. Kıkırdağın duvarın herhangi bir tarafın doğru yanlış hizalanması ya da yer değiştirmesi burun kemiğinde eğriliğe sebep olur. Bu eğriliğe septum deviasyonu denmektedir.

Sağlıklı ve düzgün şekilli bir burunda septum burnun orta hattında yer alırken burun kemiği eğri olan bir burunda septum sağa ya da sola eğik yer alır. Burun kemiği eğriliği ameliyatla düzelir. Ameliyat edilmeyen septum duvarındaki eğrilik arttıkça kişide solunum yolu sıkıntılarına neden olmaktadır.

Burun kemiğinde ne kadar eğrilik fazla olursa kişi de görülen burun tıkanıklığı da o kadar fazla solunum sorununa yol açar. Ayrıca burun içindeki konka adı verilen burun etlerinin şişmesine de yol açmaktadır. Ameliyatla burun etleri inceltme işlemi de yapılır.

Burun Estetiği Ameliyatı Nedir?

Burunda var olan burnun yapısından kaynaklı olan şekil bozukluklarında ve burun kemik eğriliklerinin tedavisinde yapılan cerrahi işlemidir. Tedavi edilmeyen burunda şekil bozukluğu ve burun kemik eğriliği solunum bozukluğu, sinüzit ve göz hastalıklarına sebep olmaktadır. Burun estetiği burundan kaynaklı şekilsel ve içsel sorunları ortadan kaldırır.

Başarılı geçen ameliyatından sonra hasta sağlıklı bir şekilde rahat solunum alarak sağlıklı güzel bir buruna sahip olunca hastanın özgüveninin artmasını sağlar.

Burun Estetiği Hangi Durumlarda Yapılır?

Operasyon birçok burun hastalıklarında ve sorunlarının tedavisinde yapılır. En çok burun şekil bozukluklarında tedavi edilmesinde tercih edilir. Burun etlerinin şişmesi durumunda, burun kemik eğriliğinde (septum deviasyonunda ), burun ucu düşüklüğü durumunda cerrahi işlem yapılır. Burnun dış şeklini etkileyen kazalarda, burun kemiği kırıklarında da burun estetiği yapılır.

Burun Estetiği Yöntemleri Nelerdir?

Ameliyat yöntemleri kapalı ve açık ameliyat olmak üzere ikiye ayrılır. Kapalı burun ameliyatı daha çok burun kemiği eğriliklerinin düzeltilmesinde ve burun etlerinin inceltilmesi işleminde yapılır. Açık burun ameliyatı ise burnun şeklinden kaynaklı bozuklukları düzeltmek için burun açılarak burnun içyapısına müdahele ederek yapılan cerrahi yöntemdir. Yöntemlerden hangisinin yapılmasına hasta ve doktor tarafından hastanın isteğine göre karar verilir.

Burun Ameliyatı Kimlere Uygulanır?

Burun ameliyatı burun sorunları yaşayanlara uygulanır. Genellikle kışın burun tıkanıklığı yaşayan hastaların Burun şekil bozukluklarını ve burnun içyapısındaki sorunları düzeltmek ve gidermek isteyen hastalara operasyon işlemi yapılır.

Burun tıkanıklığı yaşayan hastalar çoğu zaman uyku problemi de yaşarlar. İlaç tedavisinde kortizonlu spreyler kullanmak zorunda kalan hastalara daha rahat bir uyku için ve solunum problemlerini ortadan kaldırmak için burun ameliyatı zorunlu hale gelmektedir.

Burun Ameliyatı Öncesi Hazırlık Detayları Nelerdir?

Ameliyat öncesi yapmanız gereken kan tahlili testlerini doktorunuzun belirttiği sürede yapmalısınız. Doktorunuzun tavsiyelerini önemseyerek burun ameliyatından iki hafta önce soğuk algınlığı ilaçları ve kan pıhtılaştırıcı ilaçları almamalısınız.

Grip olarak ameliyata girmemeye çalışmalısınız. Operasyon riskli bir cerrahi işlem olduğundan kan değerlerinizin ölçümlerinizi doğru yaptırmalısınız. Burun estetiği fiyatları açısından ameliyat olmadan bir gün önce duş alıp yüzünüzü antibakteriyel bir temizleyici ile yıkamalısınız.

Burun Ameliyatı Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Burun estetiği fiyatları özelinde burun ameliyatı sonrasında doktorunuzun uygulayacağı tedaviye uymalısınız. İlaçları zamanında içmelisiniz ve burun bakımına dikkat etmelisiniz. Yüzünüz şişebilir bu geçici bir yan etkidir. Yüzünüze buz koyabilirsiniz. Uyku saatleri dışında dik pozisyonda durmaya çalışın. Başınızı öne eğmeyin. Operasyon sonrasında bir ay boyunca spor yapmamalısınız. En az üç ay gözlük kullanmamalısınız.

Burun Estetiği Fiyatları

Fiyatlar burun estetiği yapmak isteyenlerin en çok merak ettiği konulardandır. Burun estetiğinin yapılmasının amacı kişinin yüzüne uygun ve beğenilen bir burna sahip olmaktır. Burun estetiğinin yapılmasının bir başka amacı da burundaki tıkanıklıktan kaynaklı nefes alma fonksiyonunun ideal hale getirmektir. Burunda bulunan yapısal sorunları çözmektir.

Güzel estetik bir burna sahip olmak isterseniz burun estetiği fiyatları istediğiniz buruna yapılacak işleme göre değişmektedir. Buruna yapılacak işlem kapalı Rinoplasti ameliyatı olursa fiyat açık Rinoplasti ameliyatına göre daha uygun olur.

Estetik burun ameliyatları açık Rinoplasti cerrahi yöntemine göre yapıldığından uğraştırıcı olduğundan kemik eğriliği ameliyatı ve burun eti ameliyatı işlemlerine göre daha pahalıdır.

https://www.mehmetemredinc.com/burun-estetigi/ hakkında bilgi için hemen tıklayın.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER