Burun Estetiği (Rinoplasti) Yöntemleri

Burun Estetiği (Rinoplasti) Yöntemleri

Burun Estetiği (Rinoplasti) Yöntemleri

Burun Estetiği (Rinoplasti) Yöntemleri

Genel itibariyle; burun estetiği, kişilerin bazı nedenlerden dolayı burnundan rahatsız olması ya da şeklinden hoşlanmaması nedeniyle başvurulan cerrahi yöntemdir. Bunun yanında; burun estetiği için gösterilen talep ise her geçen gün daha da artmaktadır.

Gerek sağlık nedeniyle gerekse estetik görünümde hoşlanılmayan durumlar için gerçekleştirilen ve burnun şeklini değiştirmek için uygulanan cerrahi operasyonlar burun estetiği olarak adlandırılır. Burun estetiğinin bir diğer adı ise rinoplasti olarak bilinir.

Rinoplasti her ne kadar dış görünümü değiştiriyor olsa da bazı kişilerde yaşanan burun kaynaklı nefes alma zorluklarında da tercih edilir.

Burun Estetiği Ameliyatı Rinoplast Nasıl Yapılır?

Rinoplasti olarak adlandırılan burun estetiği genel anestezi ya da lokal anestezi sonrasında uygulanır. Bu cerrahi operasyon burnun alt kısmında bulunan burun delikleri arasında küçük bir kesi açılarak gerçekleştirilir. Genellikle bu ameliyat kişinin sorununa göre işlemden önce planlanmaktadır ve yapılacak işleme göre de burun estetiği fiyatları değişikli gösterir.

Burun Estetiği Kimlere Yapılabilir?

Burun estetiği, bazı burun kaynaklı sorunlar yaşayan ve burnunun estetik görünümünden şikâyetçi olan kişilere uygulanır. Fakat bazı kişiler için bu ameliyat uygun olmayabilir.

Burun Yapısı Nedir?

Solunum sisteminin önemli bir parçası olan burun yapısı itibari ile alt kısmında kıkırdak bulunan, üst kısmı ise kemikten oluşan deri ile kaplı bir organdır. Burun yapısının bozuk olması durumlarında burun estetiklerine başvurulur.

Burun Estetiği Maliyeti Nedir?

Genellikle burun estetiği fiyatları, yapılacak olan işlemin büyüklüğüne, estetiği gerçekleştirecek olan cerraha ve yaptırılacak yere bağlı olarak değişkenlik gösterir.

Aynı zamanda; devlet hastanelerinden, özel hastanelere kadar pek çok kurumda burun estetiği uygulanır ve her bir kurumda yapılacak işleme göre de burun estetiği fiyatları farklılık taşır.

Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Burun estetiği kişinin sorununa göre oluşturulan plan üzerine gerçekleştirilen cerrahi bir işlemdir. Kişinin kıkırdak yapısında veya kemik yapısında değişimler yapılabilir.

Bazı durumlarda ise, deri yapısında değişim söz konusu olabilir. Gerekli görüldüğü zaman bir hastada tüm değişimler aynı anda gerçekleştirilir.

Burun Estetiği Hangi Durumlarda Yapılmalıdır?

Burun estetiği kişilerde burun yapısından ötürü sağlık sorunları ya da kişilerin estetik kaygısı söz konusu olduğunda yapılmalıdır. Fakat bu durum kişinin tamamen kendi isteği doğrultusunda gerçekleştirilir.

Burun Estetiği Kimlere Yapılabilir?

Burun estetiği, cinsiyet fark etmeksizin engel bir durum söz konusu değilse, her bireye uygulanabilir. Burundan kaynaklı solunum rahatsızlıkları, nefes almakta zorluk çeken, burunda kırık kemikler bulunan ve görünümünden rahatsız olan her birey için uygundur.

Burun Estetiği Yaş Sınırı Var Mıdır?

Burun estetiği son zamanlarda tercih edilen cerrahi operasyonlarda en çok talep gören işlemdir. Burun estetikleri gelişimini tamamlamamış bireylerde pek tercih edilmemektedir. Zira burun yapısı da gelişmeye devam edecektir. Bu sebeple kişilerin gelişimlerinin tamamlanmasını beklemek doğru olacaktır.

Burun Estetiği Ameliyatı Çeşitleri Nelerdir?

Burun estetiği ameliyatı 6 farklı çeşit olarak uygulanır. Bunlar; primerrinoplasty, komplike rinoplasty, Tipplasty, septorinoplasty, konka cerrahisi, septoplasty olarak adlandırılan yöntemlerdir.

Burun Estetiği Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

En sık tercih edilen cerrahi operasyonlardan biri olan burun estetiği sonrasında, kişilerin özellikle birkaç hafta oldukça dikkatli olması önem arz etmektedir. Burun estetiği yaptıran kişiler sigara kullanıyor ise sonrasında sigaradan en azından bir süreliğine uzak durmalıdır.

Aynı zamanda buruna gelecek herhangi bir darbeden kaçınmalıdır. Burun estetiği ameliyatı sonrasında 2 hafta buruna su çekmek oldukça sakıncalıdır. Bu sebeple kaçınılması gereken bir davranıştır.

Operasyon sonrasında burunda ödem oluşabilir ve birkaç gün kanama olabilir. Bu durumda ise kişilerin başını yüksekte tutması çok faydalı olacaktır. Netice itibariyle; burun estetiği yaptıran kişiler belirli bir süre ağır işlerden uzak durmalıdır.

https://www.draysesezim.com/burun-estetigi/ hakkında bilgi için hemen tıklayın.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER